مقالات

انواع پرچم

انواع پرچم تبلیغاتی

انواع پرچم و اجزای آن را بهتر بشناسیم

پرچم تکه ای از پارچه است که به منظور معرفی و نماد هویت از آن استفاده می شود. این هویت خواه برای یک کشور و ملیت باشد، خواه برای سازمان، گروه یا شرکت خدماتی و تولیدی باشد. پرچم ها در انواع و مدل های مختلفی تولید می شوند و هر یک از این پرچم ها کارایی مخصوص به خود را دارند. نقشی که پرچم ها در مکان ها و محیط های مختلف ایفا می کنند، بسیار مهم است و در برخی موارد استفاده از آن ها امری ضروری به شمار می آید. تمامی پرچم ها به وسیله پایه ای به محل مورد نظر نصب می شوند. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع پرچم و پایه های مربوط به آن ها بیشتر آشنا کنیم.

پرچم رومیزی

پرچم های رومیزی از پرکاربردترین پرچم هایی هستند که در مکان های مختلف از آن ها استفاده می شود. از پرچم رومیزی در دفاتر، ادارات، مدارس، نمایندگی ها، هتل ها، مشاورین املاک و صدها محل دیگر می توان بهره برد. این پرچم با طول 30 سانتی متر و با عرض 20 سانتی متر است. بنا به درخواست مشتری پرچم های رومیزی به صورت تک رو و دو رو چاپ می شوند. از انواع مدل های آن می توان به پرچم های رومیزی ریشه دار، لیزری، L, T, V و لمینت اشاره کرد. پارچه های استفاده شده در این پرچم ها اغلب از جنس ساتن براق و ساتن مات هستند.

پایه پرچم رومیزی

از پایه های خوش استایل برای نگهداشتن پرچم، روی میز استفاده می شود. تنوع مدل در این پایه ها زیاد است و مشتریان بنا به سلیقه ای که دارند، پایه های پرچم رومیزی را برای میز کاری خود انتخاب می کنند. جنس هایی که در ساخت این پایه ها استفاده می شود، اغلب استیلی و سنگی هستند. هر یک از پایه های استیلی و سنگی، زیبایی و مقاومت خوبی دارند. قطعه ای میله ای شکل نیز به پایه پرچم متصل است. وظیفه میله نگهداشتن پارچه پرچم و واسط بین پارچه و پایه است.

انواع پرچم تبلیغاتی

انواع پرچم تبلیغاتی

پرچم تشریفات

پرچم تشریفات با نام پرچم ایستاده نیز در میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان پرچم شناخته می شود. اساس نمایش این پرچم ها طوری است که به عنوان تشریفات در گوشه ای از مکان مورد نظر به کمک پایه و میله مخصوص خود نشانده می شود. طول و عرض پرچم تشریفات به ترتیب 150 و 90 سانتی متر است. از پرچم تشریفات برای چاپ پرچم کشور ایران و دیگ کشورها استفاده می شود. کاربردهای تبلیغاتی از پرچم های ایستاده به مراتب موثر و مفید هستند. از این رو شرکت های معتبر برای معرفی برند خود در کنار پرچم ایران از پرچم تشریفات با نشان و لوگوی شرکت استفاده می کنند.

پایه پرچم تشریفات

برای نصب و راه اندازی پرچم تشریفات از سه بخش اصلی پارچه، میله و پایه پرچم کمک گرفته می شود. میله پرچم تشریفات عملکرد خاصی دارد و از دو قسمت نر و ماده تشکیل شده است. میله های نر و ماده توسط گیره هایی سفت و شل می شوند. در بخش های بالایی و پایینی میله دو عدد پیچ به منظور نگهداشتن پارچه پرچم وجود دارد. بندینک هایی به دو طرف عرضی پارچه پرچم متصل شده است. این بندینک ها به پیچ های روی میله نصب می شوند. اندازه ارتفاع پرچم تشریفات به وسیله گیره های متصل به میله های نر و ماده تنظیم می شود. میله پرچم تشریفات معمولاً در ارتفاع 230 سانتی متر از زمین ثابت می شود. بیشتر پایه پرچم های تشریفات از جنس آلومینیوم و چدن هستند و مقاومت بسیار بالایی دارند.

پرچم اهتزاز

از بزرگترین پرچم های تولیدی می توان به پرچم اهتزاز اشاره داشت. پرچم های اهتزاز توسط میله های بسیار مرتفع در محیط های باز نصب می شوند. این پرچم ها به دو شکل افقی و عمودی در ارتفاع بالا افراشته می شوند. از بیشترین کاربردهای پرچم های اهتزاز پرچم های ملل، تبلیغاتی و عزاداری هستند. به دلیل این که نصب پرچم های اهتزاز در محیط بیرونی و فضای باز است، از پارچه هایی بسیار مرغوب و روش های چاپی بادوام در تولید آن ها استفاده می شود. از این رو در برابر برف، باران و بادهای پرسرعت مقاومت بیشتری نشان می دهند. از متداول ترین روش های چاپی برای پرچم های اهتزاز روش های دیجیتال و سیلک اسکرین هستند.

میله پرچم اهتزاز

پرچم اهتزاز توسط میله هایی با ارتفاع های مورد دلخواه نگه داشته می شود. برای افراشتن پرچم اهتزاز به سمت بالای میله، از ریسمان های محمم و مخصوصی استفاده می شود. معمولاً ارتفاع میله براساس کاربرد آن در محیط مورد نظر مشخص می شود. برای مثال در محیط های بسیار وسیع از میله های طویل تری استفاده می شود. میزان ارتفاع میله حداقل 6 متر و حداکثر 15 متر در نظر گرفته می شود. جنس میله برای پرچم های اهتزاز باید فلزی و در حین حال ضد زنگ باشد تا در مقابل پوسیدگی دوام داشته باشد.

انواع پرچم تبلیغاتی

انواع پرچم تبلیغاتی

پرچم ماشینی

پرچم ماشینی همان طور که از نامش مشخص است برای نصب در خودروها تولید می شود. خودروهایی که حامل شخصیت های مهم و تاثیر گذار هستند از پرچم های ماشینی روی کاپوت، سقف یا صندوق عقب ماشین استفاده می کنند. تولید و چاپ این پرچم ها هزینه های بالایی در بر ندارد. اندازه پرچم های ماشینی 30 سانتی متر در 40 سانتی متر است. همچنین پرچم خودرو در دو مدل مثلثی و مستطیلی توسط تولیدکنندگان معتبر تهیه می شود. همچنین بنا به سلیقه مشتریان در دو نوع ریشه دار و بدون ریشه استفاده می شود. اغلب، پرچم های ماشینی لمینتی مورد استقبال مشتریان هستند.

پایه پرچم ماشینی

کوچکترین پایه پرچم مربوط به پرچم های ماشینی است. پایه این پرچم ها به شکل T است. جنسی که در تولید پایه پرچم ماشینی استفاده می شود، کیفیت و دوام بالایی دارد و یک حالت فنری و انعطاف پذیری به آن می بخشد. حالت فنری پایه، باعث مقاوم شدن آن در برابر سرعت های بالای خودرو می شود. ارتفاع پایه معمولاً 50 سانتی متر انتخاب می شود، با این وجود قابل تغییر است. تنوع رنگی پایه ها این امکان را فراهم می کند تا بتوانید به راحتی آن را با رنگ پرچم هماهنگ کنید.

سفارش محصولات تبلیغاتی

شرکت چاپ پرچم بارنگ با هدف تولید مرغوب و چاپ باکیفیت و استفاده از مواد اولیه مرغوب در سال ۱۳۹۲ پا به عرصه مهم و ضروری چاپ نهاد. این مرکز فعالیتش را با چاپ پرچم تشریفات آغاز و کارش را با فعالیت در حوزه‌های چاپ روی روبان، بندآویز، چاپ روی لیوان، چاپ روی تیشرت، تولید بج سینه و… ادامه و در حال خدمات رسانی به مردم ایران عزیز می‌باشد.

لطفا امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید