خدمات

بند آویز نمایشگاهی

بندآویز کارت

بند آویز نمایشگاهی یک نوار باریک است که برای به گردن آویختن کارت شناسایی یا معرفی نامه مورد استفاده قرار می گیرد. متصدیان نمایشگاه، سمینار و همایش های مختلف داخلی و خارجی به این گردن آویزها نیاز دارند. همچنین این ملزومات دور گردن خبرنگاران، مهمانداران، ورزشکاران و بسیاری گروه‌های دیگر به چشم می خورد و تنها مختص نمایشگاه داران نیست. این مقاله تمامی نکات پیرامون بند آویز یا کارت آویز نمایشگاهی را مورد بررسی قرارداده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ما را تا پایان همراهی کنید.

بند آویز نمایشگاهی

بند آویز نمایشگاهی

کارت آویز یا بندآویز نمایشگاهی چیست؟

اغلب شرکت کنندگان در همایش، سمینار، کنفرانس و بسیاری مراسم دیگر نیازمند معرفی نامه یا کارت شناسایی هستند. نماینده برندهای موجود در نمایشگاه های تجاری و صنعتی نیز به ارائه معرفی نامه نیاز مبرم دارند. معرفی نامه در قالب یک کارت به گردن افراد آویخته می شود. لازمه این کار استفاده از یک کارت آویز یا بندآویز نمایشگاهی است. کاربردهای بندآویز تنها مختص موارد مذکور نیست. بلکه مهمانداران هواپیما، خبرنگاران، خلبانان، مسئولان تورهای گردشگری، ورزشکاران و … به این ملزومات نیاز دارند.

شاید در نگاه اول این بند یک روبان ساده به نظر برسد؛ اما بندآویز فراتر از نقش نگهدارنده، دارای جنبه تبلیغاتی است. در واقع طرح و رنگ بند آویز یا کارت آویز نمایشگاهی، برند، صنف یا شغل موردنظر را نشان می دهد. کارت آویز نمایشگاهی به صورت یک نوار باریک به همراه گیره و جا کارتی است. از لحاظ رنگ محدودیتی وجود نداشته و این ملزومات در رنگ های مختلف طراحی و تولید می شود. برحسب سلیقه مشتری بندآویز به صورت ساده یا طرح دار است. مدل های طرح دار منقش به نام برند، لوگو نهاد، شرکت یا محصول موردنظر می شود.

 

برای خرید بند آویز یا کارت آویز نمایشگاهی به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟

باید توجه داشت که در برخورد اول با متصدیان، پرسنل و کارکنان نمایشگاه، همایش و سمینار کارت شناسایی و بندآویز آن به چشم می خورد. طبیعتاً استفاده از بندآویز نامناسب به عنوان یک امتیاز منفی برای نهاد و شرکت یا برند تلقی می شود. از این رو در زمان خرید بندآویز نمایشگاهی باید بعضی نکات مدنظر قرار گیرد. جنس، رنگ و دوخت بندآویز از جمله این موارد بشمار می روند. بندهای تهیه شده از مواد بی کیفیت زدگی داشته و در مدت کوتاهی ریش ریش می شوند. ساتن بهترین جنس برای تولید این ملزومات است.

علاوه بر این در زمان خرید باید به کیفیت چاپ توجه جدی شود. استفاده از مواد نامرغوب برای بندآویز، علاوه بر ایجاد ظاهر نامناسب کیفیت چاپ را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. ابعاد (طول و عرض) یکی از موضوعات بسیار مهم در زمان خرید گردن آویز است. این نوارها با عرض ۱، 5/1 و ۲ سانتیمتری تولید می شوند؛ اما انتخاب مناسب ترین آنها به اندازه لوگو یا برند چاپ شده روی نوار بستگی دارد. عرض نوار به شکلی انتخاب می شود تا لوگو یا طرح با اندازه‌ی مناسب در میانه آن نقش ببندد. در واقع خوانا و واضح بودن لوگو از اهمیت بسیاری برخوردار است.

 

انواع چاپ در بند آویز نمایشگاهی

در گذشته اغلب بندآویزهای نمایشگاهی به صورت ساده و تک رنگ تولید شده است؛ اما امروزه در راستای گسترش تکنولوژی و فناوری، امکان انجام چاپ روی این ملزومات وجود دارد. درنتیجه متقاضیان می تواند این بند را به انواع طرح و نقش مزین کنند؛ به عنوان مثال می توان به آرم یا نام نهاد، شرکت، برند یا محصول اشاره کرد. همچنین بسیاری از افراد برای شرکت در همایش‌ها، سمینارها و نمایشگاه های بین المللی در کنار برند یا لوگوی مورد نظر خود از پرچم کشور نیز استفاده می کنند. این کار علاوه بر جلوه زیباتر، جنبه تبلیغاتی نیز دارد. چاپ روی بندها به دو شیوه سیلک اسکرین و حرارتی (سابلیمیشن) انجام می شود.

هر یک از این روش ها مزایا و معایب خاص خود را دارند؛ به عنوان مثال قیمت مناسب به عنوان مزیت اصلی چاپ سیلک اسکرین شناخته می شود. به همین دلیل بسیاری از مشتریان متقاضی استفاده از این چاپ هستند؛ اما در مقابل ضایعات بالایی داشته و ممکن است برای چاپ چند رنگی خوب عمل نکند. در صورت استفاده از چاپ حرارتی می توان طرح را با کیفیت بالا و در رنگ های مختلف روی بند آویز نمایشگاهی حک کرد. این کار بدون استفاده از شابلون یا کلیشه و به کمک اعمال حرارت روی بند انجام می شود. در واقع چاپ سیلک اسکرین برای طرح های تک رنگ گزینه مناسبی است؛ اما برای طرح هایی با بیش از یک رنگ، چاپ حرارتی توصیه می شود.

 

قیمت بند آویز نمایشگاهی

نمی توان عدد ثابتی را به عنوان هزینه طراحی و تولید بندآویز نمایشگاهی ارائه کرد؛ زیرا پارامترهای مختلفی قیمت این ملزومات را تحت تاثیر قرار می دهد. طول، عرض، جنس و کیفیت دوخت از جمله این موارد به شمار می روند. نوع چاپ و یک یا دو رو بودن آن نیز از دیگر عوامل مؤثر در قیمت است. چاپ حرارتی در مقایسه با سیلک اسکرین قیمت تمام شده کارت آویز نمایشگاهی را افزایش می دهد. به این موارد می توان جنس گیره و جاکارتی را نیز اضافه کرد. طبیعتاً تولید گیره های فلزی در مقایسه با پلاستیکی نیازمند هزینه بیشتری است.

 

چاپ بند آویز با طرح دلخواه

یک نوار یا روبان باریک از موادی ماننده: پارچه، پلاستیک یا گاهی اوقات فلز می باشد. که عمدتا به عنوان اتصال کارت و یا تزئینی استفاده می شود.

انواع بند آویز

بند آویز نمایشگاهی

بند آویز نمایشگاهی

بند آویز پارچه ای

بندآویز پارچه ای از مواد طبیعی ماننده: ابریشم، مخملی، پنبه، جوت

بند آویز پلاستیکی

بندآویز پلاستیکی با مواد مصنوعی ماننده: پلی استر، نایلون و پلی پروپیلن ساخته شده است.

موارد مصرف بند آویز

بندآویز یا آویز کارت برای مقاصد بی شماری مفید می باشد. مواردی چون زینتی، نمادین، افتتاح مراکز و غیره استفاده می شود.

در فرهنگ های مختلف بندآویز کاربردهای مختلفی دارد. بعضی مردم در موهایشان، در لباس و یا به عنوان تزئین حیوانات اهلی، ساختمان ها و بسته بندی هدایا استفاده می کنند.

چاپ بند آویز با طرح اختصاصی

بارنگ بزرگترین مرکز چاپ پرچم در غرب تهران طیف وسیعی برای ارائه این خدمت به مشتریان عزیز را ارائه می دهد.

شما عزیزان می توانید رمان های سفارشی خود را در پنج نوع عرض (پهنای) مختلف سفارش دهید. و از فونت ها و رنگ های بی نهایت نا محدود ما استفاده کنید.

بند آویز نمایشگاهی

بند آویز نمایشگاهی

طراحی بند آویز

طراحی بندآویز یک قسمت 15 سانتیمتری بندآویز را تشکیل می دهد، که در ادامه طول ربان تکرار می شود.

سوالات متداول برای چاپ بند آویز

بند آویز نمایشگاهی

بند آویز نمایشگاهی

آیا می توانم عکس دلخواه خودمو رو روی نوار بند آویز سفارشی چاپ کنم؟

بله!! شما می توانید به راحتی با ما تماس بگیرید و عکس دلخواهتان را برای ما بفرستید، و مطمئن باشید گروه با تجربه ما طرح، عکس و یا لگو کسب و کار شما را به بهترین کیفیت ممکن روی بندآویز چاپ می کنند.

شرکت چاپ و تولید بارنگ

شرکت چاپ و تولید بارنگ

5/5 - (2 امتیاز)