مقالات

تاثیر پرچم یادبود در برندینگ

تاثیر پرچم یادبود در برندینگ

هر سازمان یا شرکتی برای معرفی و دیده شدن برند خود از روش های تبلیغاتی متنوعی استفاده می کند. یکی از روش های تبلیغاتی موثر برای شرکت ها، استفاده از پرچم های یادبود تبلیغاتی است که تاثیر زیادی در روند پیشرفت شرکت ها دارد و باعث دیده شدن هر چه بیشتر برند در محیط ها و مراسم مختلف می شود. استفاده از پرچم یادبود تبلیغاتی به عنوان هدیه، علاوه بر اینکه باعث تبلیغات یک برند می شود، در ایجاد همبستگی و صمیمیت میان دو طرف بسیار تاثیرگذار است و احساس خوبی را به هدیه گیرنده القا می کند. امروزه بیشتر شرکت ها و سازمان های بزرگ برای تبلیغات برند خود از پرچم های تبلیغاتی به عنوان هدیه در مراسم مختلف برای تقدیر و تشکر از اشخاص استفاده می کنند. با توجه به همین موضوع تصمیم گرفتیم تا در این مقاله در مورد انواع پرچم یادبود، جنس پرچم یادبود، سایز پرچم یادبود، روش های چاپ پرچم یادبود، انواع پایه پرچم یادبود و قیمت پرچم یادبود صحبت کنیم. در ادامه با بارنگ همراه باشید.

 

انواع پرچم یادبود

پرچم های یادبود با توجه به سلیقه مشتری در انواع مختلفی از سایز، طرح و شکل، طراحی و تولید می شوند. این نوع پرچم ها، کاربرد های زیادی دارند و در بسیاری از شرکت ها، ادارات و هتل ها برای تبلیغات برند و بالا بردن پرستیژ شرکت و تقدیر دیگران از این نوع پرچم استفاده می شود. انواع پرچم های یادبود عبارتند از:

پرچم یادبود کشورها: یکی از انواع پرچم های یادبود، پرچم یادبود کشورها است که در سایز ها مختلف به صورت رومیزی یا در ابعاد بزرگ تر تولید می شود. پرچم های یادبود کشورها معمولا در سایز 20*30 به صورت هلالی، مستطیل و مثلثی تولید می شوند. پرچم یادبود کشورها در دو نوع ریشه دار یا بدون ریشه از جنس پارچه ساتن تولید شده و روی پایه های تک میلی نصب می شوند.

پرچم یادبود ورزشی: پرچم یادبودی ورزشی، نمونه ای از پرچم های یادبود هستند که در استادیوم ها و باشگاه های ورزشی برای هدیه به بازیکنان یا به صورت رومیزی از آن استفاده می شود. این نوع پرچم ها معمولا به صورت بدون ریشه و از جنس ساتن براق یا مخمل در سایزهای مختلف طراحی و تولید می شوند.

پرچم یادبود شرکتی: یکی از انواع پرچم های یادبود، پرچم شرکتی است که برای نشان دادن لوگو و نماد شرکت ها، ادارات و سازمان ها از آن استفاده می شود. پرچم های شرکتی معمولا از جنس ساتن درجه یک یا ساتن مات است و به صورت ریشه دار در سایزهای مختلف تولید می شوند.

پرچم یادبود تبلیغاتی: نمونه ای از پرچم های یادبود هستند که برای تبلیغات یک برند یا شرکت خاص از آن ها استفاده می شود. این نوع پرچم در سایزهای مختلف به صورت ریشه دار یا بدون ریشه با استفاده از چاپ سیلک یا دیجیتال تولید می شود.

 

جنس پرچم یادبود

پرچم یادبود در جنس های مختلفی با توجه به سلیقه مشتری تولید می شود. بهترین پارچه برای چاپ پرچم یادبود، پارچه ساتن است که در انواع مختلفی تولید می شود. برای چاپ پرچم یادبود از پارچه ساتن درجه یک، ساتن درجه دو و ساتن مات استفاده می شود که در بین این سه نوع پارچه، پارچه ساتن مات از زیبایی و کیفیت بیشتری برخوردار است. پارچه های ساتن شست و شوی راحتی دارند و از ایستادگی مناسبی برخوردار هستند. از پارچه ساتن برای دوخت انواع پرچم در سایزها و رنگ های مختلف استفاده می شود.

 

سایز پرچم یادبود

امروزه پیشرفت تجهیزات و ماشین آلات موجب شده است که تولید کنندگان انواع بیشتری از پرچم ها را به لحاظ رنگ، طرح، سایز و نوع پارچه به چاپ برسانند. به طور کلی سایز مشخصی برای پرچم یادبود وجود ندارد و تمام مدل های پرچم یادبود در هر سایزی به سفارش مشتری قابل چاپ هستند. اگرچه پرچم یادبود در هر سایزی چاپ می شود اما معمولا پرچم های یادبود شرکتی به شکل هلال در سایز 20*30 و پرچم یادبود کشورها به صورت مثلثی و در سایز 20*27 تولید می شوند. نبودن محدودیت در سایز و شکل پرچم یادبود باعث شده است که از تنوع بالایی برخوردار باشند و از آن ها در مکان ها و مراسم مختلف استفاده شود.

 

چاپ پرچم یادبود

روش های مختلفی برای چاپ پرچم وجود دارد که عبارتند از چاپ سیلک، چاپ گلدوزی، چاپ دیجیتال، چاپ سابلیمیشن یا حرارتی و چاپ لیزری که هر کدام از این روش های چاپ با توجه به نوع پارچه، تعداد تیراژه، طرح مورد نظر و رنگ پرچم انتخاب می شوند. معمولا برای چاپ پرچم یادبود از از روش دیجیتال، سیلک و گلدوزی استفاده می شود که هر کدام از آن ها محدودیت خاصی در انتخاپ پارچه یا طرح مورد نظر دارند.

چاپ سیلک: یکی از انواع چاپ صنعتی است که برای چاپ تصویر یا رنگ خاص روی پارچه، سر رسید، لیوان، چوب و انواع سطوح صاف و مدور استفاده می شود. این نوع چاپ محدودیتی در تعداد تیراژه یا طرح و رنگ و نوع پارچه ندارد. پرچم های یادبود در هر سایز و رنگی با هر نوع پارچه در تیراژهای نامحدود چاپ می شوند. در روش چاپ سیلک، از رنگ های روغنی یا جوهر استفاده می شود و طرح مورد نظر به صورت مستقیم و شفاف روی پارچه چاپ می شود.

چاپ دیجیتال: یکی از روش های چاپ پرچم، چاپ به صورت دیجیتال است که با استفاده از دستگاه های خاصی به صورت اتوماتیک و تنها با رایانه انجام می شود. در روش چاپ دیجیتال محدودیتی در انتخاب نوع پارچه یا طرح نیست و تمام طرح ها بدون هیچ محدودیتی در سایزهای مختلف، روی پارچه هایی با جنس های متنوع چاپ می شوند.

تاثیر پرچم یادبود در برندینگپایه پرچم یادبود

پرچم های یادبود در سایز های متنوع تولید و به چاپ می رسند و روی پایه هایی از جنس های مختلف نصب می شوند. سایز و جنس پایه پرچم با توجه به سلیقه مشتری و نوع پرچم یادبود انتخاب می شود. معمولا پایه ها روی یک صفحه از جنس سنگ یا استیل نصب می شوند. برای پایه پرچم یادبود از جنس های مختلفی استفاده می شود که عبارتند از:

پایه پرچم تشریفات: پایه ها انواع مختلفی دارند و برای هر نوع پرچم از پایه خاصی استفاده می شود. در صورتی که پرچم یادبود برای تشریفات و مراسم در سایز های بزرگ تولید شود، از پایه های تشریفات برای نصب پرچم استفاده می کنند. پرچم های تشریفاتی انواع مختلفی دارند و در بیشتر پرچم های تشریفاتی از مدل خورشیدی و پنجه شیری استفاده می شود. این دو پایه از جنس برنج یا نقره تولید می شوند و از مقاومت بالایی برخوردار هستند. قیمت پایه های تشریفاتی به دلیل جذابیت و کیفیتی که دارند نسبت به انواع دیگر پایه بالاتر است و بیشتر در محیط های بسته و سالن ها از آن ها استفاده می شود.

پایه پرچم رومیزی: پایه های رومیزی مخصوص پرچم هایی هستند که در سایزهای کوچک و رومیزی تولید می¬شوند. پایه های رومیزی معمولا از جنس استیل یا نقره هستند و روی صفحه ای از جنس استیل یا سنگ نصب می شوند. استیلی که برای پایه پرچم رو میزی استفاده می شود در دو نوع ضد زنگ و معمولی است که به سلیقه مشتری انتخاب می شود.

 

پرچم یادبود ریشه دار و بدون ریشه

پرچم های یادبود در دو نوع ریشه دار و بدون ریشه در سایز های مختلف تولید می شوند. پرچم های یادبودی که به صورت ریشه دار تولید می شوند، بیشتر جنبه سنتی و تشریفاتی دارند و از آن ها بیشتر برای پرچم یادبود شرکتی و پرچم یادبود کشور ها استفاده می شود. پرچم های بدون ریشه سبکی مدرن و به روز دارند و بیشتر برای پرچم های ورزشی و پرچم های تبلیغاتی از آن استفاده می شود. معمولا پرچم هایی که به صورت بدون ریشه تولید می شوند نسبت به پرچم های ریشه دار از زیبایی و جذابیت بیشتری برخوردار هستند.

 

پرچم یادبود استقلال و پرسپولیس

پرچم های استقلال و پرسپولیس یکی از انواع پرچم های یادبود ورزشی هستند که در باشگاه ها و استادیوم های ورزشی از آن ها استفاده می شود. در بسیاری از سالن ها برای زیبایی دیزاین، تبلیغات و بیشتر دیدن شدن تیم ها از پرچم یادبود استقلال و پرسپولیس استفاده می شود. از پرچم یادبود استقلال و پرسپولیس به عنوان یک هدیه یا یک یادگاری ارزشمند به طرفداران و بازیکنان آن تیم نیز استفاده می شود. همچنین از پرچم یادبود رومیزی استقلال و پرسپولیس روی میز های طرفداران و کارمندان فدراسیون و بازیکنان استفاده می شود.

 

قیمت پرچم یادبود

با توجه به اینکه پرچم یادبود در انواع مختلفی تولید می شود، نمی توان قیمت مشخصی برای آن در نظر گرفت. به طور کلی عواملی مانند جنس پارچه، سایز پرچم، نوع پایه، روش چاپ، میزان ماندگاری چاپ، ریشه، طرح مورد نظر و تعداد تیراژه در میزان قیمت چاپ پرچم یادبود موثر هستند. معمولا پرچم هایی از جنس ساتن درجه یک با پایه ضد زنگ که به صورت دیجیتال چاپ می شود، قیمت بیشتری نسبت به پرچم هایی با ساتن معمولی دارند.

 

خرید پرچم یادبود

یکی از سوالات رایج اغلب افراد این است که برای سفارش پرچم یادبود باید به کجا مراجعه کنند؟ مجموعه بارنگ پیشرو در حوزه طراحی، تولید و چاپ پرچم است که انواع پرچم را با کیفیت مرغوب و قیمت مناسب به مشتریان خود عرضه می‌کند. بارنگ در راستای مشتری مداری چاپ و تولید پرچم یادبود را در سریع ترین زمان انجام می دهد و مشتریان می توانند در تعداد انبوه پرچم یادبود سفارش دهند. این مجموعه به دلیل بهره گرفتن از کادر مجرب و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا در حال حاضر حرفه ای ترین خدمات را در حوزه چاپ، طراحی و تولید انواع پرچم به مشتریان خود ارائه می دهد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سفارش پرچم یادبود با کارشناس پشتیبان مجموعه بارنگ در ارتباط باشید و مشاوره دریافت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید