خدمات

حروف برجسته پلکسی

حروف برجسته پلکسی

تابلو‌های تبلیغاتی یکی از عوامل مهم در رونق کسب و کار‌ها به شمار می روند و به جرئت می توان گفت که تمام مشاغل برای معرفی برند و خدمات خود از این تابلو‌ها استفاده می کنند. امروزه تابلو‌های مختلفی تولید می شوند که هر یک مناسب مکان و مشاغل خاصی هستند. یکی از تابلو‌های پر فروش در این بین تابلو‌های حروف برجسته پلکسی هستند که در ادامه به بررسی این تابلو‌ها و جوانب مختلف آن می پردازیم. در ادامه با مجموعه بارنگ همراه باشید.

 

تابلو حروف برجسته پلکسی چیست؟!

اسم قدیمی این تابلوها نئون پلاستیک است که با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی به تدریج پلکسی جای پلاستیک را گرفت. پلکسی یک نوع پلیمر است که پایه اصلی آن را پلی کربنات تشکیل داده است. این ماده حدود ۶۰ سال است که در صنعت تابلوسازی ایران مورد استفاده قرار می گیرد. پلکسی در واقع نوعی پلاستیک مرغوب و شفاف است که در مقابل آفتاب تغییر رنگ نمی دهد و بسیار مقاوم و بادوام است. این تابلو‌ها تا ۹۵ درصد قابلیت عبور نور دارند و با قراردادن لامپ SMD در زیر حروف نورپردازی می شوند.

 

انواع تابلو حروف برجسته پلکسی

تابلو حروف برجسته پلکسی در انواع دوبل، ساده، ستاره ای، الماسی، کریستالی، لبه کنش کاف و لبه هندی قابل تولید است.

 

نحوه‌ی ساخت تابلو حروف برجسته پلکسی

حروف های این تابلو‌ها توسط نرم افزار کرل به صورت دو بعدی طراحی می شوند. این طرح ها توسط لیزر روی ورق های پلکسی برش داده می شوند. در مرحله بعد لبه های کناری حروف به صورت نوار‌های ۸ سانتی متری بریده می شود. برای چسباندن لبه حروف به هیچ وجه از چسب استفاده نمی شود، زیرا ظاهر زیبایی ندارد و تنها راه حل آن استفاده از کلروفرم است. کلروفرم نوعی ماده بیهوشی است که بر پلکسی تأثیر می گذارد و دمای آن را به شدت بالا می برد. استفاده درست و به اندازه از کلروفرم بسیار اهمیت دارد لذا استفاده بیش از حد از آن موجب شکننده شدن پلکسی و کوتاه شدن عمر آن خواهد شد.

حروف برجسته پلکسی

حروف برجسته پلکسی

مزایای تابلوهای حروف برجسته پلکسی

  • دارای زیبایی منحصر به فرد و ظاهری شیک و مدرن هستند.
  • برق کمی مصرف می کنند و نوردهی مناسبی دارند.
  • نسبت به سایر تابلو‌های حروف برجسته مقرون به صرفه تر هستند.
  • عمر طولانی دارد و در برابر عوامل طبیعی مانند نور خورشید، باد و باران مقاومت بالایی دارند.
  • مناسب استفاده در اکثر کسب و کارها هستند و اثر تبلیغاتی بالایی دارند.

 

سخن پایانی

ساخت این تابلوها کار سخت و حساسی است و باید توسط طراح تابلوساز ماهر و با تجربه انجام شود. از این رو توصیه می شود تولید این تابلو‌ها را به شرکت های معتبر و افراد متخصص بسپارید.

شرکت چاپ و تولید بارنگ

شرکت چاپ و تولید بارنگ

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید