چاپ تبلیغاتی, خدمات

ساخت تندیس

تندیس جشنواره

ساخت تندیس یکی از پرکاربردترین ملزومات در همایش ها به حساب می آید که روش های مختلفی را به خود اختصاص داده است. هر کدام از این روش ها از ویژگی های مختلفی برخوردار هستند که در تندیس های مختلف به کار گرفته می شوند.

انواع چاپ روی تندیس

به طور کلی  چاپ روی تندیس به دو روش کلی انجام می گردد:

  • چاپ لیزری
  • چاپ به روش مستقیم

چاپ لیزری جزو روش های قدیمی به حساب می آید که کیفیت لازم را ندارند و امروزه کمتر مکانی را می توانید پیدا کنید که از نوع روش استفاده کنند.

امروزه چاپ به روش مستقیم از رونق بالایی برخوردار بوده و به علت ویژگی هایی که دارند بسیاری از افراد ترجیح به این نوع چاپ دارند.  این نوع چاپ می تواند ماندگاری بسیار بالایی را از خود نشان دهد و طرحی که بر روی آن ایجاد می شوند، کیفیت بالایی را از خود به نمایش می گذارد و پاک نخواهد شد.

به همین دلیل اکثر فروشگاه های اینترنتی که در این زمینه در حال فعالیت هستند، از این روش استفاده می کنند. در این نوع روش می تواند به هر تعداد رنگی که دلخواه مشتری است استفاده کرد  و هیچ گونه محدودیتی در آن وجود دارد. همچنین هر نوع طرح و یا نوشته ای را می توان با استفاده از چاپ به روش مستقیم بر روی تندیس انتقال داد.

بر روی یک تندیس می توان طرح های مختلفی را به چاپ رساند. اکثر تندیس هایی که در همایش ها و نمایشگاه های دیده می شوند، تلفیقی از طرح و نوشته هستند. اکثرا از این مورد برای قدردانی بهره برده می شود.

چاپ روی تندیس

چاپ روی تندیس

استفاده از تندیس در جشنواره های سینمایی

یکی از کاربردی ترین و گسترده ترین تولیدات تندیس، در دسته بندی جشنواره های سینمایی قرار می گیرند. سالانه این جشنواره ها در ایران برگزار می شوند و به عوامل یک فیلم تندیس هایی تقدیم می شوند.

بر روی این تندیس ها که به صورت شیشه ای هستند یک متن یادبود نوشته می شود و در کنار آن طرح جشنواره حک می گردد.

از آنجایی که این تندیس ها به عنوان یک هدیه به افرادی که جایزه را دریافت کرده اند، داده می شود باید از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار باشند تا به عنوان یک یادگاری در کلکسیونی از افتخارات شما باقی بمانند.

تندیس جشنواره

جنس انواع تندیس ها ساخت بارنگ

تندیس ها می توانند از جنس های مختلفی ساخته شوند که تمامی آن ها یک استادکار را نیاز دارند تا بتواند با استفاده از هنر خود به زیبایی آن ها را درست کنند. بدون اینکه کوچک ترین نامرتبی ای در آن ها دیده شود.

جنس های مختلفی نیز برای ساخت تندیس ها مورد کاربرد قرار می گیرند که کاربردی ترین و پر استفاده ترین آن ها شامل گزینه های زیر هستند:

  • تندیس های چوبی که عموما از جنس MDF هستند.
  • استفاده از پلکسی که با مولتی استایل ترکیب می شود.
  • تندیس های شیشه ای که جلوه خاصی دارند.

تمامی این تندیس ها برای موارد مختلف استفاده می گردند که برای حک کردن تصاویر، طرح ها و نوشته های مختلف بر روی آن ها از روش چاپ مستقیم استفاده می شود تا بتواند دوام و ماندگاری بالایی را به تمامی آن ها ببخشد.

سخن آخر

ساخت تندیس اختصاصی می توانند در دنیای امروزی بسیار کاربرد داشته باشند. چرا که به طور مداوم همایش های مختلفی برگزار می شوند و در کنار آن ها نیاز به تقدیم هدیه های مختلفی است. همانطور که می دانید استفاده از تندیس رایج ترین نوع در این گونه جشنواره ها و یا مکان ها می باشد و از ارزش بسیار بالایی نیز برخوردار هستند.

برای سفارش تندیس اختصاصی جشنواره ها و همایش ها با طرح حکاکی شده لوگو شما با ما تماس بگیرید. 02144283834

شرکت چاپ و تولید بارنگ

شرکت چاپ و تولید بارنگ

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید