خدمات

طناب راهبند تشریفاتی

طناب راهبند تشریفاتی در مکان های متفاوتی مانند هتل ها، موزه ها و محافل سیاسی مورد استفاده قرار می گیرد. این طناب با کمک عناصر دیگری که متعلقات آن هستند باعث زیبا سازی محیط شده و فضا را از حالت خشک و بی روح خارج می سازد. امروز قصد داریم بیشتر با طناب راهبند تشریفاتی و ویژگی های آن آشنا شویم.

 

راهبند تشریفاتی چیست؟

راهبند تشریفاتی، مانند سایر موانع، برای علامت گذاری مسیر یا مسدود کردن برخی از جاده ها استفاده می شود؛ اما تفاوت راهبند تشریفاتی با سایر راهبند ها در ظاهر آن ها است. ظاهر راهبند های تشریفاتی با شکوه تر است و می تواند نظر مثبت بینندگان را به خود جلب کند. به طور کلی می توان گفت که در مکان هایی که باید آیین و رسوم خاصی رعایت شود، استفاده از راهبند تشریفاتی الزامی است.

 

انواع راهبند

راهبند را طبق شکل ظاهری به سه دسته اهرمی، زنجیری و ستونی تقسیم می کنند. از نظر عملکرد، مدل های دستی و اتوماتیک برای آن ها تشریح شده است. هر نوع مانع برای یک موقعیت و مکان خاص استفاده می شود. برای مثال اگر از راهبند ساختمان مسکونی در هتل استفاده شود جلوه خوبی ندارد و مناسب آن مکان نیست.

 

عناصر راهبندهای تشریفاتی

راهبندهای تشریفاتی دستگاه های خدماتی هستند که کاربردهای فراوانی را در فضا سازی محیط دارند. راهبند تشریفاتی از دو بخش که پایه فلزی و طناب نام دارد، تشکیل شده است. بدین ترتیب دو پایه فلزی در فاصله مشخصی از یکدیگر قرار می گیرند و این دو پایه توسط طناب به هم متصل می شوند.

 

طناب راهبند تشریفاتی

طناب راهبند تشریفاتی از لازمه های راهبند و پایه تشریفات به حساب می آید. این طناب ها باعث می شوند که پایه راهبند زیبا تر جلوه کند. نکته ای که باید به آن توجه داشت انتخاب طناب مناسب برای پایه است. می توان این گونه گفت که هر طناب راهبندی برای هر پایه ای تناسب ندارد. طناب راهبند تشریفاتی دارای دو مدل فومی و کلافی است.

 

طناب راهبند کلافی

طناب راهبند کلافی دارای امتیازات و برتری های خاصی نسبت به نوع فومی است. ویژگی های بسیاری را می توان برای این نوع طناب ذکر کرد:

  • طناب های راهبند کلافی، به صورت متداول به طول 50 سانتی متر تا 1 متر تولید و به بازار عرضه می شوند.
  • طناب راهبند کلافی قابلیت انعطاف پذیری بالائی را دارند و این امر باعث می شود کار با آن ها راحت تر انجام شود.
  • مقاومت طناب راهبند کلافی در برابر شرایط جوی و تغییرات فصول بسیار زیاد است. این طناب ها می توانند در آب و هوای مرطوب استحکام خود را به خوبی حفظ کنند.
  • برخلاف دیگر طناب ها و وسایل، طناب راهبند کلافی زمانی که در مقابل نور آفتاب قرار می گیرد، تغییر رنگ نخواهد داشت و رنگ آن ثابت خواهد بود.
  • روی طناب های راهبند کلافی، روکش های پلاستیکی کشیده شده است تا دوام و مقاومت آن ها را بالا ببرند.

 

طناب راهبند تشریفاتی فومی

یکی از مهم ترین مواردی که باعث شده این طناب، طناب سوسیسی نامیده شود، ظاهر آن است. این محصول ظاهری سوسیس مانند دارد و شکل گیری آن به صورتی است که بیننده تصور می کند چند سوسیس در کنار هم قرار گرفته است. طول این نوع از طناب ها به صورت متداول یک و نیم متر است.

سفید، مشکی، نقره ای، طلائی و قرمز رنگ هایی هستند که در ساخت طناب راهبند تشریفاتی فومی به کار گرفته می شوند. البته بیشتر افراد از رنگ قرمز آن استقبال می کنند و پر فروش ترین رنگ در بازار است.

 

عوامل تاثیرگذار بر قیمت طناب فومی راهبند تشریفاتی

عوامل مختلفی می تواند بر قیمت این محصول تأثیر بگذارد که از میان این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقدار خرید: طناب راهبند فومی به صورت کلاف نیز به مصرف کنندگان عرضه می شود. در صورتی که این محصول به صورت عمده خریداری شود قیمت پائین تری را خریدار به نسبت خرید متری پرداخت خواهد کرد.
  • قطر محصول: این محصول دارای قطرهای مختلفی است و این قطر هرچقدر بیشتر باشد، خریدار باید قیمت بیشتری را پرداخت نماید. این امر به جهت استفاده بیشتر از مواد به کار رفته در محصول، کاملا منطقی است.

 

پایه طناب راهبند تشریفاتی

پایه راهبند تشریفاتی، پایه ای است که طناب راهبند تشریفاتی توسط دو قلاب بر روی آن نگه داشته می شود. به صورت متداول جنس این پایه از استیل است که در برابر رطوبت و خوردگی از خود مقاومت نشان می دهد. پایه های راهبند تشریفاتی در ابعاد متفاوتی ساخته می شوند.

اندازه ای که برای پایه باید در نظر گرفته شود، بستگی به مکان قرار گیری آن دارد. کیفیت پایه طناب هر اندازه که بیشتر باشد، بهتر می تواند در برابر عوامل فیزیکی و آب و هوائی مقاومت کند.

 

مزایای استفاده از طناب راهبند تشریفاتی

به طور قطع استفاده از طناب راهبند تشریفاتی دارای مزایای ویژه ای است که باعث شده افراد بسیاری برای تهیه آن اقدام کنند. در میان مزایای این محصول می توان از موارد ذیل نام برد:

  • حمل راحت: این محصول به دلیل وزن بسیار کم می تواند راحت حمل شود و استفاده آسانی را برای کاربر به ارمغان می آورد.
  • زیبایی خاص: برخی از وسایل جداکننده نمی توانند زیبایی را در محیط ایجاد کنند و فضائی نامطلوب را به وجود می آورند، اما طناب راهبند تشریفاتی علاوه بر جلوه ویژه، به زیبایی مکان مورد استفاده کمک می کند.
  • سازماندهی فضا: برای ساماندهی محیط در فضاهای مختلف، می توان از انواع طناب های راهبند تشریفاتی استفاده کرد. این امر سبب می شود که فضاهای گوناگون به خوبی سازماندهی شوند و محیطی منظم و کاربردی را در مکان مورد نظر به وجود آورد.

 

سخن پایانی
در این مقاله قصد داشتیم شما را بیشتر با طناب راهبند تشریفاتی آشنا کنیم. برای خرید این محصول باید از طریق سایت های معتبر اقدام کرد. سایت معتبر بارنگ با داشتن چندین سال سابقه متمادی در زمینه فروش انواع راهبندهای تشریفاتی و نازل ترین قیمت ها، بهترین گزینه برای افرادی است که قصد خرید این نوع از محصولات را دارند.

شرکت چاپ و تولید بارنگ

شرکت چاپ و تولید بارنگ

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید