مقالات

طول عمر پرچم را چگونه می توان افزایش داد؟

طول عمر پرچم را چگونه می توان افزایش داد؟

پرچم کاربردهای بسیار زیادی دارد. یکی از مهم‌ترین کاربردهای پرچم در برندینگ است. به همین علت است که بسیاری از کسب‌وکارهای بزرگ در دنیا از پرچم برای توسعه کسب‌وکارهای خود استفاده می‌کنند. پرچم‌ها در انواع، طرح‌ها و رنگ‌های مختلف تولید می‌شوند. یکی از سؤالات رایج در ارتباط با پرچم این است که چگونه باید طول عمر پرچم را افزایش دهیم. با توجه به همین موضوع بر آن شدیم تا در این مقاله به معرفی برخی از راه‌کارهایی بپردازیم که باعث افزایش طول عمر پرچم می‌شود. با، با رنگ در این مقاله همراه باشید.

 

پرچم چیست؟

پرچم نماد یک گروه سازمان یا کشور بوده که روی پارچه یا کاغذ به صورت رنگی درست می‌شود. بیشتر کشورها یا سازمان‌ها برای تبلیغ لوگوی خود از پرچم استفاده می‌کنند تا بتوانند نوع فعالیت و عملکرد شرکت یا سازمان خود را برای دیگران معرفی کنند. پیشینه استفاده از پرچم به روزگار باستان برمی‌گردد که تمدن‌های گوناگون از آن استفاده می‌کردند و مشخص نیست که اولین بار توسط چه کسی در چه زمانی به وجود آمده است.

در زمان‌های گذشته پرچم دلیل نماد هم‌بستگی لشکر بوده است و یکی از اهداف اصلی دشمن از بین بردن پرچم‌دار و زمین انداختن پرچم برای تضعیف روحیه جنگاوری لشکر مقابل بوده است. پرچم در ایران از زمان درفش کاویانی شهرت داشته است. دلیل نام‌گذاری آن هم قیام کاوه آهنگر علیه ضحاک پادشاه خود بوده که برای آغاز قیام خود پرچم خونینی بر سلاح خود می‌بندد که از آن زمان به درفش کاویانی معروف است.

 

رابطه تولید پرچم و طول عمر آن

برای داشتن یک پرچم خوب توجه به کیفیت مواد اولیه و بسیار اهمیت دارد. زمانی که پرچم از مواد اولیه مناسبی تشکیل نشده باشد بعد از گذر زمان از بین می‌رود. عمر پرچم رابطه مستقیمی با مواد اولیه تولید آن دارد. پس سعی کنید پرچم‌های را تهیه کنید که برای تولید آن از مواد اولیه مرغوبی استفاده شده است تا پس از مدت کوتاهی از خرید آن کیفیت خود را از دست نداده و دچار مشکل نشود. استفاده از پارچه‌های نامرغوب یا رنگ‌های بی کیفیت سبب کاهش طول عمر پرچم شده و باعث می‌شود پرچم بعد از شستشو دیگر کیفیت اولیه خود را نداشته باشد.

 

تأثیر چاپ پرچم بر روی طول عمر آن

چاپ پرچم دارای کیفیت‌های مختلفی است که رابطه مستقیمی با طول عمر پرچم دارد؛ یعنی اگر شما برای سفارش پرچم خود از چاپ سیلک استفاده کنید کیفیتی مانند چاپ دیجیتال را ندارد و قطعاً طول عمر پرچم شما نیز کاهش پیدا می‌کند. چاپ دیجیتال به دلیل استفاده از ماشین‌آلات کاملاً پیشرفته کیفیت چاپی بسیار بیشتری دارد و باعث می‌شود که پرچم بعد از شستشو یا قرار گرفتن در شرایط آب‌وهوایی مختلف کاهش طول عمر نداشته باشد.

طول عمر پرچم را چگونه می توان افزایش داد؟

طول عمر پرچم را چگونه می توان افزایش داد؟

جنس پارچه پرچم چه تأثیری بر روی طول عمر پرچم دارد؟

همان‌طور که در پاراگراف‌های قبلی گفته شد پارچه می‌تواند تأثیر کاملاً بالایی بر روی افزایش یا کاهش طول عمر پرچم بگذارد. مثلاً پارچه جیر با جذب مواد معلق و آلودگی هوا باعث می‌شود که پرچم شما سریع‌تر کثیف شده و درنهایت دچار پوسیدگی شود و از آنجا که این نوع پارچه قابلیت شست‌وشو ندارد بعد از تمیز کردن کیفیت خود را از دست داده و پرچم شما بلااستفاده می‌شود. بهتر است برای افزایش طول عمر پرچم خود از پارچه ساتن استفاده کنید، زیرا این پارچه با جذب متفاوتی که دارد باعث می‌شود که آلودگی کمتری بر او تأثیر بگذارد و دیرتر کثیف شده و پارچه دچار پوسیدگی نشود. نکته‌‌ی دیگر تأثیر چاپ دیجیتال بر روی پارچه ساتن است که به‌ راحتی می‌توان این پارچه را شست و هیچ کاهش کیفیتی در آن مشاهده نکرد.

 

طول عمر پرچم چه قدر است؟

برای همه سؤال پیش می‌آید که طول عمر پرچم‌ها چقدر است؟ این محصول پرکاربرد برای افزایش طول عمر خود نیاز به شرایطی نگهدارنده درست استفاده از مواد اولیه مناسب دارد. پس بهتر است برای نگهداری آن نیز برنامه خوبی را مدنظر داشته باشید. نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه داشت آب‌وهوای منطقه‌ای است که پرچم در آن قرار می‌گیرد. طبیعی است زمانی که پرچم شما در فضای بازی قرار گرفته باشد طول عمر کمتری نسبت به پرچم که در فضای بسته استفاده می‌شود دارد. زمانی که پرچم‌ها را در فضای بسته استفاده می‌کنید باید شرایط مناسبی را برای نگهداری آن نیز فراهم کنیم مثلاً آن‌ها را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. یا زمانی که بر روی آن‌ها گردوغبار می‌نشیند به جای شستشوی مداوم با آب از یک اسپری پاک‌کننده سطوح استفاده کنید.

 

تأثیر شستشوی پرچم بر روی افزایش یا کاهش طول عمر آن

همان‌طور که گفته شد جنس پارچه می‌تواند در اثر شستشو تغییر کند. پس برای افزایش طول عمر پرچم خود پارچه با کیفیت انتخاب کنید. معمولاً پارچه‌های ساتن که روی آن‌ها چاپ دیجیتال انجام شده باشد قابل شستشو می‌باشد؛ اما پارچه‌های جیر حتی اگر بر روی آن‌ها چاپ دیجیتال انجام شود قابلیت شستشو را ندارند و بعد از شستشو این پرچم‌ها حالتی بوری به خود می‌گیرند و در گذر زمان تاروپود آن‌ها از هم جدا می‌شود.

سعی کنید به طور مداوم شست و شو پرچم را انجام ندهید؛ زیرا هرچقدر هم کیفیت پرچم بالا باشد در اثر رطوبت و برخورد زیاد مواد شوینده پرچم دچار آسیب شده و در نهایت کیفیت اصلی خود را از دست می‌دهد. شما می‌توانید برای کمتر شدن آسیب در اثر شست و شو از اسپری‌های پاک کننده یا پاک کننده لک استفاده کنید.

طول عمر پرچم را چگونه می توان افزایش داد؟

طول عمر پرچم را چگونه می توان افزایش داد؟

جمع بندی

به طور کلی پرچم نمادی است برای نشان دادن یک سازمان، اعم از سرزمین، شرکت و… این نماد متشکل از پارچه است و طول عمر آن بستگی به عواملی همچون کیفیت و مواد اولیه آن دارد. برای داشتن پرچمی مقاوم و با عمر طولانی می‌بایست مواد اولیه مرغوبی را جهت ساخت آن به کار ببریم. همچنین این نکته نیز حائز اهمیت است که چاپ و نوع آن می‌تواند یکی از دلایل بالا بودن طول عمر پرچم باشد، برای مثال چاپ دیجیتال دارای کیفیت بالا بوده و می‌تواند به طولانی بودن عمر پرچم و همچنین مقاوم بودن آن کمک کند. از دلایلی دیگر که می‌تواند به بالا بردن عمر پرچم کند می‌تواند انتخاب پارچه‌ای مناسب جهت ساخت و یا دوخت پرچم باشد، استفاده از پارچه‌های ساتن به دلیل مقاومت بالا در برابر آلودگی و کثیف نشدن زود هنگام آن می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای بالا بردن طول عمر پرچم باشد. همچنین به یاد داشته باشید برای تمیز کردن پرچم بهتر است از اسپری‌های پاک کننده استفاده کنید، چرا که اگر به طور مداوم پرچم را مورد شست‌‌وشو قرار دهید، این شست‌وشو باعث از بین بردن بافت‌های پرچم و در نتیجه منحل شدن آن می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید