مقالات

فاکتورهای موثر در قیمت پرچم اهتزاز

فاکتورهای موثر در قیمت پرچم اهتزاز

فاکتورهای موثر در قیمت پرچم اهتزاز چیست؟

امروزه روش های زیادی برای تبلیغات و برندینگ شرکت ها وجود دارد یکی از این روش ها، چاپ پرچم است. پرچم اهتزاز یکی از انواع پرچم است که تاثیر زیادی در برندیگ و تبلیغات یک شرکت دارد و علاوه بر اینکه در اعتبار و پایداری یک شرکت تاثیر گذار است، به عنوان یک وسیله تبلیغاتی تاثیر زیادی در دیده شدن برند شرکت ها دارد. پرچم اهتزاز علاوه بر نماد شرکت ها، برای نشان دادن نماد کشورهای مختلف، مناسبت ها و مراسم مختلف استفاده می شود. یکی از سوالات رایج اغلب افرادی که به دنبال خرید پرچم اهتزاز هستند استعلام قیمت پرچم اهتزاز است. با توجه به همین موضوع بر آن شدیم تا در این مقاله به معرفی پرچم اهتزاز، کاربرد آن و فاکتورهای موثر در قیمت پرچم اهتزاز بپردازیم. در این مقاله با بارنگ همراه باشید.

 

پرچم اهتزاز چیست؟

پرچم اهتزاز یک نوع پرچم است که معمولا در فضاهای باز از آن استفاده می شود. پرچم های اهتزاز معمولا در سایز های بزرگ و به صورت افقی و عمودی تولید می شوند. پرچم اهتزاز یکی از بهترین انوع پرچم تبلیغاتی است که تاثیر زیادی در برندینگ و تبلیغات شرکت ها دارد. معمولا از پرچم اهتزاز برای مراسم و مناسبت ها، باشگاه های ورزشی، کنفرانس ها و سنخنرانی های بین المللی و مهم استفاده می شود. پرچم ایران و پرچم کشورها از نوع پرچم اهتزاز هستند که روی میله هایی با متراژ بالا نصب می شوند.

فاکتورهای موثر در قیمت پرچم اهتزاز

فاکتورهای موثر در قیمت پرچم اهتزاز

فاکتورهای موثر در قیمت پرچم اهتزاز

نوع پرچم اهتزاز: پرچم اهتزاز بسیار پرکاربرد است و در انواع مختلفی تولید می شود. یکی از فاکتورهای مهم در قیمت پرچم اهتزاز، نوع آن است. انواع پرچم اهتزاز عبارتند از:

پرچم اهتزاز ایران: یکی از انواع پرچم اهتزاز، پرچم اهتزاز ایران است که به صورت عمومی و افقی در فضاهای باز استفاده می شود. پرچم اهتزاز ایران که نشا دهنده نماد و اعتبار هر کشور است در سایزهای مختلفی در خیابان ها معابر، جاده ها، پل ها، ارگان های دولتی، مناسب هایی که در فضای باز برگذار می شوند و مدارس استفاده می شوند. با توجه به اینکه پرچم اهتزاز ایران نماد کشور است و به عنوان یک نشان عمومی در سراسر کشور نصب می شود، بهتر است از کیفیت بالایی برخوردار باشد و بهترین پارچه و نوع چاپ در تولید آن استفاده شود. بهترین نوع پارچه برای پرچم اهتزاز ایران، ساتن براق است. طرح پرچم ایران به صورت دورو و به روش چاپ سیلک روی پارچه ساتن چاپ می شود.

پرچم اهتزاز اختصاصی: از پرچم اهتزاز به صورت اختصاصی برای تبلیغات برند های مختلف استفاده می شود. پرچم اهتزاز با نشان دادن نماد شرکت ها در ابعاد بزرگ، تاثیر زیادی در برندینگ دارد و باعث پیشرفت و دیده شدن آن برند می شود. پرچم اختصاصی معمولا به سلیقه مشتری طراحی و چاپ می شود. از پرچم اختصاصی برای ورودی شرکت ها و تبلغات در خیابان ها و معابر پر رفت و آمد استفاده می شود. پرچم اهتزاز اختصاصی معمولا به صورت یک رو و دو رو به روش دیجیتال و سیلک چاپ می شود.

پرچم اهتزاز محرم: پرچم اهتزاز محرم و پرچم سیاه انواع دیگر پرچم های اهتزاز هستند که در سایز مختلف به صورت افقی و عمودی چاپ می شود. از پرچم اهتزاز محرمی در مراسم ماه محرم در مساجد، ابتدای دسته ها، ارگان های دولتی و مدارس استفاده می شود. معمولا با برپایی مراسم عزاداری، در سراسر کشور از پرچم اهتزاز محرمی و سیاه برای احترام به یاد و خاطره شهدای کربلا و این ماه استفاده می کنند. از پرچم اهتزاز سیاه عمودی رو پل ها برای نشان دادن عزاداری و مناسبت های مذهبی استفاده می شود.

سایز پرچم اهتزاز: دومین فاکتور موثر در قیمت پرچم اهتزاز، سایز پرچم است. بیشتر پرچم های اهتزاز در سایزهای بزرگ و به صورت عمودی و افقی تولید می شوند که هر کدام از آن ها دارای سایز استانداردی هستند و معمولا در کارخانجات تولید پرچم در همان سایز استاندارد تولید می شوند. با این حال پرچم اهتزاز در سایزهای مختلف به دلخواه مشتریان قابل سفارش است. سایزهای استاندارد برای پرچم اهتزاز افقی 120*70، 140*80، 150*90، 170*100، 210*120، 240*140 سانتی متر است. همچنین پرچم اهتزاز عمودی در سایزهای 2*1، 3*1، 4*1، 5*1 متر تولید می شوند.

جنس پارچه پرچم اهتزاز: پرچم اهتزاز بسیار پر کاربرد است و معمولا در فضای باز و در ابعاد بزرگ از آن استفاده می شود. پارچه ای که برای تولید پرچم اهتزاز استفاده می شود علاوه بر زیبایی باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد و در برابر بارش برف و باران و آفتاب به سرعت تغییر رنگ ندهد. برای تولید پرچم اهتزاز از پارچه ساتن در انواع مختلف ساتن استفاده می شود که بهترین آن پارچه ساتن براق است که علاوه بر ضخامت بالا در برابر باد به زیبایی به حرکت در می آید و باعث جلوه بیشتر پرچم می شود. معمولا برای تولید پرچم اهتزاز ایران، پرچم اهتزاز کشورها، پرچم اهتزاز ورزشی و پرچم اهتزاز محرمی و سیاه از پارچه ساتن براق استفاده می شود که نسبت به ساتن های دیگر از قیمت بالاتری برخوردار است. پارچه ساتن مات از ایستادگی مناسبی برخوردار است و برای نشان دادن لوگوی تبلیغاتی و پرچم اهتزاز تخصصی بسیار مناسب است. هر چقدر جنس پارچه پرچم اهتزاز با کیفیت تر باشد، قیمت پرچم اهتزاز بیشتر خواهد شد.

روش چاپ پرچم اهتزاز: پرچم اهتزاز یکی از انواع پرچم ها است که در سایزهای مختلف تولید می شود و در مراسم و مناسبت های مختلف استفاده می شود. پرچم اهتزاز کاربردهای متنوعی دارد و در طرح های مختلفی تولید می شود. برای چاپ پرچم اهتزاز متناسب با نوع طرح از روش های مختلفی برای چاپ استفاده می شود که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند و برای طرح های خاصی استفاده می شوند. انواع روش های چاپ پرچم اهتزاز عبارتند از:

چاپ سیلک: چاپ سیلک اسکرین یکی از انواع روش های چاپ پرچم است که به شکل های مختلف پفکی، فلوک و … انجام می شود. سیلک اسکرین یکی از روش های چاپ تصویر روی پارچه، لباس، لیوان، مواد سنگی، سرامیک و چوب است که از کیفیت بالایی برخوردار است و نسبت به روش های دیگر چاپ پرچم اهتزاز، بسیار مقرون به صرفه است. در روش چاپ سیلک اسکیرین با استفاده از یک توری، طرح مورد نظر را روی پرچم اهتزاز منعکس می کنند. چاپ سیلک اسکرین روش مناسبی برای چاپ لوگو، عکس، نوشته و… است. بهترین نوع پارچه برای چاپ سیلک اسکرین ساتن است که رنگ را به خوبی به خود جذب می کند.

چاپ دیجیتال: یکی از روش های جدید چاپ پرچم اهتزاز، چاپ دیجیتال است که از کیفیت بالایی برخوردار است. معمولا برای چاپ انواع پرچم اهتزاز ایران، پرچم اهتزاز کشورها، پرچم اهتزاز اختصاصی و محرمی از چاپ دیجیتال استفاده می شود زیرا این نوع چاپ از ظرافت بسیار بالایی برخوردار است و قابلیت چاپ پیچیده ترین طرح ها با بهترین کیفیت را دارد. در روش چاپ دیجیتال از دستگاه مخصوصی برای انتقال طرح روی پارچه استفاده می شود. در چاپ دیجیتال رنگ مورد نظر از طریق گرما به پارچه انتقال پیدا می کند. پرچم اهتزاز معمولا به صورت یک رو و دو رو چاپ می شود. بهترین پارچه برای چاپ پرچم اهتزاز به صورت دیجیتالی، پارچه ساتن است که از ضخامت مناسبی برخودار است و تحمل گرما تا چندین درجه را دارد.

نوع چاپ پرچم یکی از موارد تعیین کننده قیمت پرچم اهتزاز است.

نوع میله پرچم اهتزاز: پرچم اهتزاز به دو شکل عمودی و افقی در سایزهای مختلف تولید می شود. معمولا ابعاد پرچم اهتزاز عاملی موثر در سایز میله پرچم و پایه آن است. میله پرچم اهتزاز از جنس های مختلفی ساخته می شود. بهترین نوع میله پرچم آن است که علاوه بر مقاومت در برابر باد و طوفان، در برابر رطوبت هوا و زنگ زدگی مقاوم باشد و در مدت کوتاهی دچار تغییر رنگ نشود. معمولا برای میله پرچم اهتزاز از متریال های مختلفی مانند آلومینیوم و استیل استفاده می کنند. این دو متریال در برابر رطوبت مقاوم هستند و استحکام بالایی دارند. در صورتی که پرچم اهتزاز بزرگ باشد از میله پرچم آلومینیومی برای نصب استفاده می کنند زیرا میله آلومینیومی نسبت به استیل محکم تر است و وزن بیشتری را تحمل می کند. پایه ای که برای میله پرچم اهتزاز استفاده می شود از متریال هایی چون سنگ، آلومینیوم و استیل است که پایه سنگی و آلومینیومی به دلیل مقاومت بیشتری که دارند برای پرچم اهتزاز بسیار مناسب هستند. همچنین قیمت میله و پایه پرچم اهتزاز به سایز و ویژگی هایی که دارد بستگی دارد. قیمت میله پرچم آلومینیومی نسبت به انواع دیگر میله ها مقداری بیشتری است و از کیفیت بیشتری برخوردار است.

تعداد تیراژه پرچم اهتزاز: معمولا برای پرچم اهتزاز و انواع دیگر پرچم ها تعداد تیراژه خاصی در نظر گرفته می شود که تعداد تیراژه ها در قیمت پرچم اهتزاز تاثیر می گذارد. هر چه تعداد تیراژه ها در چاپ پرچم اهتزاز بیشتر باشد، قیمت چاپ پرچم نیز کمتر می شود.

فاکتورهای موثر در قیمت پرچم اهتزاز

فاکتورهای موثر در قیمت پرچم اهتزاز

برای چاپ پرچم اهتزاز باید به کجا مراجعه کنیم؟

مجموعه بارنگ، سال‌ های طولانی است که در حوزه طراحی، چاپ و تولید انواع پرچم خدمات ارزنده ای را به مشتریان خود ارائه می دهد. هدف بارنگ آن است تا با ارائه نوع نوینی از خدمات تخصصی در حوزه چاپ پرچم، رضایت صد در صدی مشتریان خود را جلب کند. یکی از خدمات این مجموعه، چاپ، طراحی و تولید پرچم اهتزاز است. شما می توانید برای استعلام قیمت یا ثبت سفارش با کارشناس پشتیبان مجموعه بارنگ در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید