مقالات

فاکتورهای موثر در قیمت پرچم

فاکتورهای موثر در قیمت پرچم

امروزه پرچم کاربردهای بسیاری دارد که یکی از آن‌ها در تبلیغات است. امروزه شرکت‌های بزرگ در سراسر دنیا از انواع پرچم در کسب و کار خود استفاده می‌کنند. پرچم‌ها در انواع و ابعاد مختلف تولید می‌شوند. قیمت پرچم‌ به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم. در ادامه با بارنگ همراه باشید.

 

نوع پرچم

نوع پرچم مهم‌ترین فاکتور تاثیر گذار در قیمت پرچم است. امروزه پرچم‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند که پرچم رومیزی، یادبود، اهتزاز و تشریفات از انواع رایج است. قیمت طراحی، چاپ و تولید هر یک از این پرچم‌ها متفاوت است.

 

جنس پرچم

یکی از موارد تاثیر گذار در قیمت پرچم، جنس آن است. پرچم ها در جنس های گوناگونی تهیه و تولید می شوند. ضخامت و مقاومت جنس پارچه از بارزترین ویژگی های کیفیت پارچه پرچم است. هرچه جنس پارچه پرچم مقاوم تر و ضخیم تر باشد وزن پرچم نیز بیشتر می شود و در نتیجه از کیفیت و مرغوبیت بالاتر و حالت ایستادگی بهتری برخوردار خواهد بود. تولید جنسی با کیفیت خوب همیشه هزینه بیشتری را نیاز دارد. در اغلب موارد برای تولید پرچم از پارچه هایی با جنس های ساتن مات، ساتن براق و جیر استفاده می شود.

 

ابعاد پرچم

پرچم ها در اندازه ها و ابعاد مختلفی تهیه و تولید می شوند. واحد اندازه گیری ابعاد پرچم برحسب سانتی متر است. اندازه و ابعاد پرچم یکی از فاکتورهای تعیین کننده برای قیمت پرچم است. هرچه پرچم در اندازه بزرگتری تولید شود قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت، زیرا پارچه بیشتری برای تولید پرچم نیاز خواهد بود.

فاکتورهای موثر در قیمت پرچم

فاکتورهای موثر در قیمت پرچم

تعداد تیراژ پرچم

از عوامل دیگری که در قیمت پرچم تاثیر دارد، تعداد تیراژ سفارشی پرچم است. برای هر نوع از پرچم یک سری تعداد تیراژ حداقلی و حداکثری تعیین می شود. اگر سفارش کمتر از تعداد تیراژ تعیین شده باشد، هزینه ثابت خواهد بود. برای مثال اگر تعداد تیراژ پرچم رومیزی دیجیتال 10 الی 50 عدد باشد حداقل تولید پرچم رومیزی 10 عدد و حداکثر آن 50 عدد است. اگر مشتری به تعداد 6 عدد و کمتر از تعداد حداقل تیراژ سفارش دهد، هزینه 6 عدد پرچم برابر با هزینه 10 عدد پرچم خواهد بود؛ بنابراین تعداد سفارش پرچم ها اگر بین تعداد تیراژهای تعیین شده باشد، هزینه معقول تری پرداخت خواهد شد. همچنین اگر تعداد سفارش پرچم بسیار زیاد و انبوه باشد هزینه های پرداختی برای خرید پرچم به مراتب کمتر خواهد بود.

 

طراحی پرچم

پرچم‌ها به روش‌های مختلفی طراحی می‌شوند که عبارتند از:
طراحی چاپی پرچم: طراحی چاپی پرچم، چاپ لوگو به صورت تایپی و تصویری روی پرچم است. در صورتی که طراحی پرچم سفارشی باشد قیمت پرچم نیز افزایش پیدا می‌کند. برای مثال قیمت پرچم ایران به مراتب کمتر از قیمت پرچم سفارشی است.

طراحی تزئینی پرچم: قیمت پرچم های ریشه دار به مراتب بیشتر از پرچم های بدون ریشه است. ریشه نوار تزئینی است که معمولا در کناره های پرچم استفاده می شود. ریشه ها بنا به انواع مختلفی که دارد با قیمت-های مختلفی در بازار یافت می شوند. قیمت ریشه استفاده شده در پرچم های دیجیتال تاثیر قابل توجهی در قیمت پرچم دارد.

 

میزان چاپ

یکی دیگر از مواردی که در قیمت پرچم موثر است میزان چاپ است که در اغلب موارد افراد از توجه به آن غافل می‌شوند. چاپ ممکن است به صورت تمام رنگی، چاپ فقط آرم و نام وسط پرچم باشد.

فاکتورهای موثر در قیمت پرچم

فاکتورهای موثر در قیمت پرچم

نوع پایه پرچم

برای پایه پرچم متریال‌های مختلفی وجود دارد. پایه سنگی و استیل از پایه‌های رایج و نسبتا پر طرفدار است. در صورتی که پرچم بدون پایه سفارش داده شود قیمت آن نسبت به پرچم پایه‌دار کمتر خواهد بود.

 

طراحی، چاپ و تولید پرچم با قیمت ارزان

یکی از دغدغه‌های اصلی افرادی که به دنبال خرید پرچم با قیمت ارزان هستند این است که باید به کجا مراجعه کنند؟ مجموعه بارنگ فعال در حوزه طراحی، تولید و چاپ پرچم، در راستای مشتری مداری، محصولات خود را با قیمت مناسب به مشتریان خود ارائه می‌دهد. امکان سفارش پرچم در ابعاد و تعداد دلخواه در کمترین زمان ممکن در بارنگ وجود دارد. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت دقیق انواع پرچم با کارشناس پشتیبان مجموعه در ارتباط باشید.

لطفا امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید