خدمات, راهبند تشریفاتی

راه بند تشریفاتی

راهبند تشریفات

حتما تا کنون در مکان های شلوغ مثل محل برگزاری جشن ها، نمایشگاه ها، سمینارها، ورودی رستوران ها و تالارهای پذیرایی به طناب های با رنگ بندی های مختلف در جلوی درب ورودی آنها روبرو شده اید. راه بند تشریفاتی یک مانع بسیار زیبا و شیک برای تردد افراد در محل ها مختلف می باشد. این راهبند ها کاملا بصورت تشریفاتی و زیبا هستند و جلوه زیبایی به محل کسب و کار شما و یا در محل نمایشگاه ها و سمینارها می دهد.

طناب راهبند تشریفات

راهبند چیست و چه کاربردی دارد؟

راهبند (Barrier) عنوان تجهیزاتی است که برای مسدود کردن و کنترل تردد وسایل نقلیه و عابران مورد استفاده قرار می گیرد. راهبندها در اماکن مختلف اداری، تجاری، رفاهی، صنعتی و مسکونی بکار گرفته می شوند. مراکز خرید، هتل، بیمارستان، پارکینگ‌، بزرگراه، موزه و ساختمان های لوکس از جمله این موارد بشمار می روند. این تجهیزات افزایش امنیت و نظم بخشیدن به محیط را دنبال می کنند. البته کاربرد این تجهیزات بر اساس مدل (هتلی، جاده ای، پارکینگی، صنعتی، فروشگاهی، امنیتی و …) متفاوت است؛ به عنوان مثال راهبند هتلی برای مشخص کردن مسیرهای تردد و زیباسازی محیط مورد استفاده قرار می گیرد. این در حالی است که راهبندهای جاده ای برای دریافت عوارض کاربرد دارند.

 

انواع راهبند

راهبندها بر اساس شکل ظاهری شامل سه گروه اهرمی، زنجیری و ستونی هستند. برحسب عملکرد نیز مدل های دستی و اتوماتیک برای این تجهیزات تعریف شده است. هر یک از انواع راهبندها برای شرایط و مکان خاصی مورد استفاده قرار می گیرند؛ به عنوان مثال راهبند هتلی با راهبند بکار رفته در ساختمان های مسکونی با راهبند تشریفات متفاوت است.

 

راهبند اهرمی

راهبند اهرمی پرکاربردترین و متداول ترین تجهیزات مورد استفاده در این زمینه به شمار می رود. این تجهیز متشکل از یک تیغه یا میله به نام بوم است که به صورت اتوماتیک (با ریموت) یا دستی جابجا می شود. اخیراً استفاده از راهبندهای اتوماتیک به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و نوع دستی جزء در موارد معدود کاربرد ندارند. در مدل های اتوماتیک، موتور الکترومکانیکی و هیدرولیکی تأمین نیروی لازم برای حرکت دادن اهرم را برعهده دارد.

هر یک از این موتورها در میزان کارایی و توان با یکدیگر تفاوت دارند؛ به عنوان مثال موتور هیدرولیکی دارای قدرت و سرعت عمل بالاتری است؛ اما استهلاک و هزینه نگهداری پایین تری به موتور الکترومکانیکی اختصاص دارد. اهرم ها در اندازه های ۳ الی ۶ متری طراحی و تولید می شوند. طبیعتاً با افزایش طول و وزن، قدرت بالاتری برای حرکت اهرم نیاز است. از دیگر تغییرات اعمال شده در راهبند اهرمی جدید می توان به نصب سنسورهای پیشرفته، ظاهر شکیل و زیبا و دوربین مداربسته اشاره کرد. موضوعی که کارایی این مدل را در مقایسه با قبل افزایش داده است.

راهبند زنجیری

راهبند زنجیری نیز متشکل از دو ستون است که زنجیر یا تسمه به اشکال مختلف مابین آنها قرار می گیرد. ایمنی و مقاومت این مدل در مقایسه با اهرمی بیشتر است. حرکت زنجیر به صورت اتوماتیک و دستی صورت می گیرد. راهبند زنجیری اتوماتیک با استفاده از ریموت به سمت بالا یا پایین هدایت می شود. این کار برعهده موتور هیدرولیکی یا الکترومکانیکی قرار دارد. هر یک از این موتورها بر حسب میزان تردد در محل، مورد استفاده قرار می گیرند. موتورهای هیدرولیکی از قدرت و توان بالاتری برخوردار هستند. درنتیجه توان و سرعت عمل بیشتری دارند. سرعت عمل بالا، مقاومت و دوام زیاد، ضد آب بودن، پایین بودن هزینه های نگهداری و قیمت مناسب از مزایای راهبند زنجیری است.

راهبند ستونی یا بولارد

راهبند ستونی به لحاظ جلوگیری از ورود و خروج غیرمجاز، امن ترین نوع راهبند بشمار می رود. به همین دلیل بیشتر برای مراکز حساس (از قبیل مراکز نظامی، امنیتی و …) مورد استفاده قرار می گیرد. ستون های کار گذاشته شده زیر زمین با استفاده از نیروی موتور هیدرولیکی یا الکترومکانیکی بالا و پایین می شود. این ستون ها از مواد مختلفی ساخته می شوند. در نتیجه مقاومت در برابر ضربه و شکست متفاوتی دارند. ستون های مورد استفاده برای مراکز حساس باید به لحاظ این دو پارامتر در سطح بالایی قرار داشته باشند؛ اما برای مکان های اداری، تجاری و مسکونی حساسیت کمتری روی این موضوع وجود دارد.

 

راه بند تشریفاتی چیست؟

راهبند تشریفاتی مانند سایر راهبندها برای مشخص کردن مسیر حرکت یا بستن برخی از مسیرها مورد استفاده قرار می گیرند؛ اما تفاوت راهبند تشریفاتی با بقیه راهبند ها در ظاهر آن است. ظاهر راهبندهای تشریفاتی لوکس تر است و می تواند تاثیر بسیار مثبتی روی دیگران داشته باشد. در حالت کلی می توان گفت از راهبند تشریفاتی می توان در مکان هایی که نیاز به رعایت تشریفات وجود دارد استفاده کرد.

 

عناصر راهبندهای تشریفاتی

راهبندهای تشریفاتی از وسایل خدماتی هستند که کابردهای زیادی در مکان های مختلف دارند. راهبند تشریفات از دو جز پایه فلزی و طناب اتصالی تشکیل شده است. به طوری که دو پایه فلزی را در فاصله ای معین از هم می گذارند و به وسیله طنابی این دو پایه را به هم وصل می کنند. طناب راهبندهای تشریفاتی به دو صورت ریسمانی ساده و تسمه ای کشویی است. طناب های ساده به وسیله قلاب های فلزی به دو طرف میله متصل می شود. پایه فلزی راهبندهای تشریفات در جنس های مختلف تولید می شود. اجزای راهبند تشریفاتی به سادگی باز و بسته می شوند و به آسانی قابل حمل و نقل هستند.

راهبند تشریفاتی

راهبند تشریفاتی

کاربرد راهبند تشریفات

از این نوع راهبند می توان در مکان های مختلفی استفاده کرد و کاربرهای زیادی دارند. از راهبند تشریفاتی برای اولین بار در مراسم های سیاسی یا ورودی هتل‌ها استفاده شده است و بعد از آن استفاده از راهبند در مکان های متعدد دیگر نیز رواج پیدا کرده است. در حال حاضر موارد استفاده راهبند تشریفاتی عبارتند از:

هتل ها: یکی از کاربردهای مهم راهبند تشریفاتی در ورودی هتل ها است. با توجه به این که طول ورودی چقدر است می توان از یک یا چندین راهبند استفاده کرد.

موزه ها: اگر تا به حال به موزه رفته باشید متوجه راهبندهای تشریفاتی خواهید شد که در کنار اشیا قیمتی قرار داده شده اند. در واقع این راهبندها برای جلوگیری از نزدیک شدن بیش از حد بازدیدکنندگان به اشیا گران قیمت است. البته برای ایجاد حس تشریفات و انتقال حس خوب به افرادی که جهت بازدید وارد موزه می شوند از راهبند تشریفاتی می توان در ورودی موزه نیز استفاده کرد.

مراسم های سیاسی: اگر تا به امروز شانس حضور در مراسم های سیاسی را نداشته اید قطعا در تلویزیون به دفعات شاهد این مراسم ها بوده اید. بدون تردید راهبندهای تشریفاتی قرمز رنگ نظر شما را جلب کرده است. از این نوع از راهبندها می توان با اهداف مختلف در این مراسم ها استفاده کرد. یکی از مهم ترین کاربردهای راهبندهای تشریفاتی در مراسم های سیاسی، مشخص کردن مسیر حرکت است. البته می توان در اتاق کنفرانس و یا جلسه نیز از این راهبندها استفاده کرد.

نمایشگاه ها: یکی از بهترین مکان هایی که می توان از راهبند تشریفاتی در آن استفاده کرد می توان به نمایشگاه ها اشاره کرد. برای محدود کردن مسیرهای رفت و آمد یا مشخص کردن مسیری که افراد باید حرکت کنند می توان از راهبندهای تشریفاتی استفاده کرد. اگر فرصت رفتن به نمایشگاه کتاب تهران را داشته اید حتما متوجه راهبندهای تشریفاتی شده اید که به وفور از آن ها در ورودی نمایشگاه، داخل سالن و غرفه ها استفاده شده است.

نمایشگاه اتومبیل: اتومبیل یک کالای لوکس حساب می شود، به همین دلیل باید عناصر دکوراسیون داخلی نمایشگاه را به نحوی انتخاب کرد که نظر مشتری را به خود جلب کند و احساس لوکس بودن را به او منتقل کند. استفاده از راهبند های تشریفاتی برای یک خوشامدگویی تمام و کمال در نمایشگاه‌های اتومبیل می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. البته در اغلب موارد همراه با راهبند تشریفاتی از یک فرش قرمز هم در ورودی نمایشگاه استفاده می شود که جلوه بسیار زیبایی را به وجود می آورد.

سالن های عروسی و تالارها: تا به حال هنگام ورود به سالن های مراسم، به فرش قرمز و راهبند تشریفاتی ابتدای درب ورودی توجه کرده اید؟ این دو اکسسوری در کنار هم نشان دهنده این هستند که یک مراسم مهم در برگزار شدن است. بیشتر افراد روی این فرش ها و در کنار راهبندهای تشریفاتی عکس می گیرند.

پارکینگ ها: یکی دیگر از کاربردهای راهبندهای تشریفاتی در ورودی پارکینگ است. برای بستن ورودی و همچنین در اطراف مسیر ورودی از راهبندهای تشریفاتی استفاده می شود. البته می توان از سایر راهبندها نیز استفاده کرد؛ اما راهبندهای تشریفاتی جلوه بهتری دارند.

راهبند تشریفاتی

راهبند تشریفاتی

طناب راهبند تشریفات

طناب راهبند تشریفات
برای اتصال پایه های تشریفاتی به یکدیگر از طناب استفاده می شود. طناب راهبند تشریفاتی در رنگ های مختلفی در بازار موجود است که پرطرفدارترین رنگ آن، رنگ قرمز است. جنس طناب راهبند از نخ ابریشم است به همین دلیل بسیار محکم و بادوام هستند و به راحتی پاره نمی شوند. طناب تشریفاتی در طرح های مختلفی در بازار موجود است که دو نمونه رایج آن طناب ساده و طناب بافت است. طناب ها معمولا به وسیله یک قلاب از جنس استیل به پایه تشریفاتی متصل می شوند. یکی از مهم ترین ویژگی های طناب راهبند تشریفاتی این است که به راحتی قابل اتصال و جدا کردن هستند. همچنین از قابلیت اتصال به هم در سایزهای مختلف برخوردار هستند.

ویژگی های طناب راهبند تشریفات

 • مناسب برای دکوراسیون و زیبایی فوق العاده
 • قابلیت اتصال و جدا کردن راحت به پایه راهبند تشریفات
 • قابلیت اتصال بهم در سایز های مختلف
 • موجود بودن پایه از جنس استیل در دو رنگ طلایی و نقره ای
 • بافت بسیار محکم و با دوام

طناب راهبند تشریفات

 

موارد کاربرد طناب راهبند ترافیکی

 • ورودی رستوران ها و هتل ها
 • ورودی و داخل سالن های مجالس و تشریفات
 • ورودی آپارتمان ها، پارکینگ ها و مراکز عمومی
 • ورودی نمایشگاه ها، فروشگاه ها و مجتمع های تجاری
 • ورودی سالن های فرودگاه ها
 • ورودی بیمارستان ها و اورژانس
 • ورودی تالار های پذیرایی
 • استفاده در نمایشگاه های اتومبیل

ویژگی های ظاهری طناب راهبند تشریفات

برای اتصال پایه های به یکدیگر معمولا از طناب های بسیار محکم استفاده می شود. جنس این نوع طناب ها در بعضی از موارد از نخ ابریشم می باشد که بسیار محکم و با دوام است. قطر طناب تشریفات حدود سه سانتی متر می باشد. طناب تشریفات در دو نوع ساده و بافت تولید می شوند. رنگ های این محصول بسیار متنوع و زیبا می باشند از جمله این رنگ ها می توان به طلایی، قرمز، مشکی، سرمه ای و غیره است که شما می توانید بسته به سلیقه خود و دکوراسیون محل آن ها را سفارش دهید.

پایه استیل راهبند تشریفات

 

جنس طناب راهبند تشریفات

جنس این نوع طناب ها پلیمری می باشد. و در دو نوع بافتی و فوم در بازار عرضه می شود.

قلّاب راهبند تشریفات

طناب های تشریفاتی معمولا به وسیله یک قلاب از جنس استیل بسیار براق و مرغوب در دو سر هر طناب به پایه راهبند تشریفات متصل می شود. قلاب های تهیه شده در این مرکز بسیار مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف دارند و در دراز مدت کیفیت اولیه خود را از دست نمی دهند.

قلاب طناب راهبند تشریفات

 

پایه راهبند تشریفات

پایه راهبند تشریفات پایه ای است که طناب راهبند تشریفاتی به کمک دو پایه فلزی نگه داشته می شود. معمولا جنس پایه تشریفاتی از استیل است. استیل آلیاژی از فولاد است که در مقابل رطوبت و خوردگی مقاومت بالایی دارد. پایه راهبند تشریفاتی در اندازه های مختلف تولید می شوند. انتخاب اندازه پایه، به محل استفاده پایه راهبند بستگی دارد. هر چقدر کیفیت پایه راهبند تشریفاتی مرغوب باشد، به همان اندازه در مقابل عوامل محیطی مانند رطوبت و خوردگی دوام بالایی خواهد داشت.

 

طرح های پایه راهبند تشریفاتی

پایه های راهبند در طرح های مختلفی تولید می شوند. مدل پیچ، مدل ساده، مدل پنجه شیری و مدل خورشیدی از انواع رایج طرح های پایه راهبند است. رنگ پایه تشریفاتی نقره ای یا طلایی است که افراد با توجه به سلیقه خود می توانند رنگ پایه راهبند تشریفاتی را انتخاب کنند.

 

وزن پایه راهبند تشریفاتی

پایه های راهبند تشریفاتی سنگین نیستند و به همین دلیل به راحتی قابل حمل و نقل هستند، اما وزن آن ها به حدی است که در برابر وزش باد سر جای خود باقی بمانند و تکان نخورند؛ اما در حالت کلی بهتر است که راهبند تشریفاتی در معرض بادهای سنگین و باران های شدید قرار نگیرد.

پایه استیل راهبند تشریفات

 

جنس پایه راهبند تشریفات

جنس این نوع پایه ها از استیل می باشد و بسیار مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی مختلف است. خوب است بدانید که استیل در واقع یک نوع از آلیاژ آهن می باشد که با دو درصد از کروم ترکیب شده است.

استیل از نظر کیفیت به دو دسته تقسیم می شود استیل 304 و استیل 316 که معمولا استیل 316 بخاطر دو درصد مولییدن موجود در آن مقاوم تر است نسبت به نوع دیگر آن.

رنگ پایه استیل راهبند تشریفات

پایه استیل راهبند تشریفات با دو رنگ طلایی و نقره ای به بازار عرضه می شود.

خرید پایه راهبند تشریفات

اغلب افرادی که به دنبال خرید پایه راهبند تشریفات هستند به دنبال این هستند که پایه راهبند تشریفات را پایین ترین قیمت پیدا کنند؛ اما نکته قابل توجه این است که در کنار توجه به قیمت پایه راهبند تشریفات، باید جنس آن را نیز در نظر گرفت؛ زیرا در صورتی که جنس پایه راهبند تشریفات مرغوب نباشد به سرعت تغییر رنگ خواهد و دچار خوردگی می شود. قطعا از پایه های زنگ زده نمی توان به عنوان یک وسیله تشریفاتی استفاده کرد.

مجموعه بارنگ انواع پایه ‌های راهبند تشریفاتی را با بهترین آلیاژ به مشتریان خود عرضه می کند. پایه های راهبند تشریفاتی با رنگ بعد از مدت ها استفاده مانند روز اول درخشان هستند. به همین دلیل سال های طولانی می توان از این پایه ها در مکان های مختلف استفاده کرد.

راهبند تشریفاتی

راهبند تشریفاتی

اجاره راهبند تشریفاتی

راهبند تشریفاتی در مکان های مختلف کاربرد موثر و خوبی دارد. در نمایشگاه ها، سالن های همایش، مراسم های افتتاحیه و اختتامیه، تالارها و… که ازدحام جمعیت وجود دارد از راهبند تشریفاتی استفاده می شود. راهبند تشریفاتی از دو پایه فلزی و یک طناب تشکیل شده است که با گذاشتن آن، به راحتی می توان از بی نظمی حاصل از عبور و مرور زیاد جلوگیری کرد. همچنین راهبند تشریفاتی عبور و مرور افراد را آسان می کند و افراد را در مسیر معین و درستی راهنمایی می کند. نمایشگاه ها و همایش ها، از لحاظ دوره زمانی در زمان های محدودی برگزار می شوند؛ بنابراین برای استفاده از راهبند تشریفاتی همیشه لازم به خریداری آن نیست. به راحتی می توان راهبند تشریفاتی را از مراکز معتبر اجاره کرد. طناب و پایه فلزی راهبند تشریفاتی متنوع هستند. نوع طناب و نوع پایه را به هنگام اجاره گرفتن می توان انتخاب کرد.
هزینه اجاره راهبند تشریفاتی برحسب انتخاب نوع طناب و نوع پایه فلزی مشخص می شود. هرچه کیفیت طناب و پایه فلز انتخاب شده بالا باشد، هزینه اجاره راهبند تشریفاتی هم بالا خواهد بود.*مجموعه چاپ پرچم بارنگ صرفا جهت اطلاع شما عزیزان در مورد اجاره راهبند تشریفاتی این مطلب را منتشر کرده و این مجموعه هیچ یک از محصولات خود را به صورت اجاره ای موجود ندارد و همه محصولات فقط قابل خریداری هستند*

برخی سودجویان از پایه های با رنگ استیل استفاده می کنند که در برابر رطوبت دچار زنگ زدگی می شوند. در اینصورت جلوه ظاهری خوبی ندارد.

 

قیمت راهبند تشریفاتی

راهبند تشریفاتی از دو میله فلزی و یک طناب تشکیل شده است. این اجزا به راحتی باز و بسته می شوند و قابل حمل هستند. فاکتورهای موثر در قیمت راهبند تشریفاتی دو جز طناب و میله فلزی و کاربرد آن ها هستند. طناب و میله فلزی در اندازه ها و جنس های مختلفی تولید می شوند. هرچه جنس طناب و میله فلزی مرغوب تر باشد قیمت راهبند فلزی افزایش خواهد یافت. همچنین هرچه کاربرد و استفاده راهبند تشریفاتی ساده و راحت و ایمن باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود.

فروش راهبند تشریفات

فروش راهبند تشریفات در مراکز مختلفی انجام می شود. اما توصیه ما به شما این است که حتما این محصول را از مراکز معتبر خریداری و یا سفارش دهید تا کاملا جنس استیل و مرغوبیت کالا شما تضمین شده باشد. تا خدایی نکرده پس از مدتی این محصول کیفیت خود را از دست ندهد و دچار خوردگی زنگ زدگی و افت های این شکلی نشود.

خرید راهبند تشریفات

هنگام خرید راهبند تشریفاتی باید به نوع طناب راهبند و جنس پایه راهبند توجه داشت. هر چقدر جنس طناب و پایه راهبند مرغوب باشد به همان اندازه راهبند تشریفاتی از شکوه بیشتری برخوردار خواهد بود. مجموعه با رنگ با بهره گیری از کارشناسان مجرب و جدیدترین ابزارآلات روز دنیا اقدام به تولید بهترین محصولات می کند. هدف مجموعه با رنگ ارائه خدمات حرفه ای با پایین ترین قیمت به مشتریان است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع راهبند تشریفاتی با کارشناس های پشتیبان مجموعه در ارتباط باشید.

تضمین کالا در بارنگ

بارنگ با استفاده از کارشناسان مجرب در این زمین بر آن است تا بهترین و مرغوب ترین محصول را در اختیار مشتریان عزیز خود قرار دهد. برای خرید این محصول با ما تماس بگیرید.

ارسال محصولات ما به سراسر کشور انجام می گیرد.

راهبند تشریفاتی

راهبند تشریفاتی

راه بند هتلی

راهبند هتل چیست؟

هتل ها به عنوان یکی از مهم ترین مراکز رفاهی در بخش های مختلف نیاز مبرم به راهبند دارند. مقطع برحسب محل نصب و هدف استفاده، انواع مختلفی از این تجهیزات در دسترس هتلداران قرار دارد. بکارگیری و نصب راهبند در ورودی و سالن هتل بسیار رایج است. این کار با هدف مشخص کردن محل تردد، تقسیم بندی فضا و ایجاد محیطی لوکس و زیبا انجام می شود و نمی توان از آن بهره برداری امنیتی کرد. این مدل در بین هتلداران با عنوان راهبند تشریفاتی یا تسمه ای شناخته می شود. البته کاربرد راهبند تشریفاتی تنها مختص هتل نیست. بلکه برای رستوران ها، تالارهای پذیرایی، آپارتمان های لوکس، مراکز خرید، فروشگاه ها، سالن انتظار فرودگاه و … مورد استفاده قرار می گیرند.

این مدل راهبند متشکل از پایه های استیل و براقی است که از مقاومت بالایی در برابر ضربه و فشار برخوردار هستند. پایه ها با استفاده از زنجیر یا تسمه به هم متصل می شوند. تسمه ها در رنگ و اشکال مختلفی وجود دارند. در نتیجه می توان آنها را با هر نوع دکوراسیون داخلی هماهنگ کرد. برحسب آلیاژ مورد استفاده می توان این راهبندها را در فضای داخلی و خارجی هتل یا سایر اماکن مورد استفاده قرار داد. در صورت استفاده از راهبند تشریفات برای فضای خارجی (باز) استیل گرید ۳۰۴ باید مد نظر قرار گیرد؛ زیرا این مدل در برابر گرد و غبار، نور خورشید، رطوبت و گرما مقاومت بالایی دارد؛ اما در صورت استفاده از آلیاژ ۲۰۰ مقاومت پایه در برابر خوردگی و رطوبت کاهش یافته و دچار زنگ زدگی می شود. به همین دلیل تجهیزات این‌چنینی نباید در فضای باز مورد استفاده قرار گیرند.

در محدوده ورودی یا پارکینگ هتل، راهبند بازویی یا ستونی مورد استفاده قرار می گیرد. هدف از اینکار افزایش امنیت و جلوگیری از ورود افراد و وسایل نقلیه غیرمجاز به داخل هتل است.

 

خرید راهبند هتلی

قیمت راهبند بر اساس معیارهای متفاوتی تعیین می شود. نوع مدل (بازویی، زنجیری یا ستونی)، عملکرد (دستی یا اتوماتیک)، جنس مواد به کار رفته و شرکت سازنده از جمله این موارد به شمار می روند. مکان نصب نیز یکی دیگر از این معیارها است. متقاضیان خرید راهبند هتلی باید پیش از هر اقدامی در رابطه با قیمت، شرایط محیط، محل نصب و طراحی ظاهری اطمینان داشته باشند. مراکز مختلفی در این راستا محصولات خود را تولید و روانه بازار کرده اند. مشاوره با کارشناسان این مجموعه ها پیش از خرید بسیار کمک کننده خواهد بود.

4.9/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید