پایه پرچم تشریفات

پایه پرچم تشریفات

تاریخ انتشار: 1400,04,29

تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰,۰۹,۳۰

نویسنده: بارنگ

زمان مطالعه: دقیقه 2

پایه پرچم بخش مهمی از جلوه یک پرچم است. پایه‌های پرچم در طرح‌ها و مدل‌های متنوعی تولید و عرضه می‌گردند. به همین خاطر هر سلیقه‌ای را به خود جلب می‌نماید. پایه پرچم از اجزای متفاوتی شکل می‌گیرد و انواع مختلفی دارد. در این مقاله شما را با پایه پرچم تشریفات بیشتر آشنا می‌کنیم. در ادامه با مجموعه بارنگ همراه باشید.

 

کلیاتی در مورد پایه پرچم تشریفات

پایه پرچم را می‌توان عضو اصلی نگه دارنده پرچم برشمرد. شاید بتوان گفت پایه پرچم تشریفات می‌تواند نقش بسزایی در مدرن سازی پرچم یا کلاسیک نشان دادن آن داشته باشد. پایه پرچم‌ها با استفاده از آبکاری خاص و رنگ‌های مخصوص تولید می‌شوند که باعث می‌شود عمر طولانی داشته باشد و در هر شرایطی محیطی جلوه‌ای زیبا از خود به نمایش بگذارد. پایه پرچم تقریباً تا ارتفاع ۳ متری تولید می‌شوند. این پایه‌ها با استفاده از چدن و یا سنگ‌های تزئینی ساخته می‌شوند. در مدل چدنی از بهترین چدن برای ساخت آن استفاده می‌شود که آبکاری کردن آن باعث می‌شود هم طول عمر پایه و هم زیبایی آن افزایش یابد.

معیار قیمت گذاری مدل چدنی وزن پایه پرچم است. در مدل سنگی، پایه پرچم با استفاده از سنگ‌های تزئینی و بسیار متفاوت تولید می‌شود. این مدل به‌خاطر زیبایی منحصر به فرد خود دارای قیمت بالاتری نسبت به مدل چدنی است. مدل دیگر پایه پرچم تشریفات مدل استیل است که در ایران کمتر مورد توجه قرار گرفته است. پایه پرچم استیل به صورت خاصی آبکاری و مقاوم سازی می‌شود تا در برابر تمامی شرایط محیطی مقاوم باشد. این مدل از پایه پرچم‌ها با روکش‌های نیکل، کروم و طلایی ساخته می‌شوند. در ادامه چند مدل از پایه پرچم چدنی و سنگی را معرفی می‌کنیم.

پایه پرچم تشریفات
پایه پرچم تشریفات

انواع پایه پرچم تشریفات

  • پایه پرچم تشریفات پنجه شیری و خورشیدی
  • سنگ و استیل
  • گرد نقره‌ای
  • خورشیدی طلایی
  • پنجه شیری با روکش کروم

هریک از این مدل‌ها در حال حاضر در بازار موجود است و هر کدام با توجه به جنس و کیفیتی که دارند قیمت متفاوتی نسبت به سایرین دارند.

 

جمع بندی

یکی از متداول‌ترین پرچم‌های تبلیغاتی با قابلیت استفاده در همایش‌ها و… پرچم‌های تشریفات هستند که برای برافراشته شدن نیاز به پایه پرچم دارند. پایه پرچم تشریفات به دلیل اینکه دارای اهمیت بسیار زیادی در نمایش پرچم تشریفات است باید از طرحی خاص و زیبایی ویژه‌ای برخوردار باشد که البته در بیشتر موارد با استفاده از طرح‌های مینیاتوری تولید می‌شوند. امروزه یکی از نماد‌هایی که در پایه پرچم مورد استفاده قرار می‌گیرد نماد مخصوص یک کشور روی میله پرچم است. این نماد در بیشتر کشور‌ها در واقع همان نمادی است که روی خود پرچم آن کشور قرار دارد.

شرکت چاپ و تولید بارنگ
شرکت چاپ و تولید بارنگ

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *