راهبند تشریفاتی حفاظتی

راهبند تشریفاتی حفاظتی

تاریخ انتشار: 1400,04,29

تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰,۰۹,۳۰

نویسنده: بارنگ

زمان مطالعه: دقیقه 3

حتماً تاکنون طناب های رنگی که به میله ها متصل هستند را دیده¬اید. شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید این طناب ها با پایه های زیبا چه نام دارند، این گونه طناب ها و پایه هایشان را راهبند تشریفاتی حفاظتی می نامند. در مکان های شلوغ و پرتردد مانند فروشگاه ها، باغ تالارهای عروسی، ورودی سینماها، جشن ها و سمینارهای مختلف فرهنگی و علمی از این راهبندهای زیبا و با شکوه استفاده می کنند. در ادامه با بارنگ همراه باشید.

 

کاربرد راهبند تشریفاتی حفاظتی چیست؟

راهبند تشریفاتی حفاظتی نمونه ای از راهبندها و تجهیزاتی است که در مکان های مهم از جمله سمینارها و جلسات مهم تشریفاتی حفاظتی کشور به منظور جلوگیری از اجتماع مردم و کنترل تردد مورد استفاده قرار می گیرد. راهبند تشریفاتی حفاظتی را در مکان های تجاری، هتل ها و ساختمان های مجلل برای ورود افراد به کار می گیرند و به سبب آن به محیط مورد نظر نظم و انسجامی خاصی داده می شود. همچنین استفاده از این نوع راهبندها سبب زیباسازی و مشخص شدن مسیر تردد برای افراد می شود و یک نوع حس خوش آمد گویی مطلوب را به افراد منتقل می کند و نشان دهنده امنیت ایجاد شده برای حضار است.

راهبند تشریفاتی حفاظتی
راهبند تشریفاتی حفاظتی

اجزا راهبند تشریفاتی حفاظتی

راهبندها انواع مختلفی دارند و بر اساس شکل ظاهریشان به انواع راهبند اهرمی، زنجیری و ستونی تقسیم می شوند؛ اما راهبند تشریفاتی حفاظتی نوع زیباتری از راهبندها است که دارای یک طناب و میله پایه هستند. هر طناب به دو میله از طرفین متصل می شود. فاصله بین دو پایه را می توان با توجه به طناب بین آن ها تغییر داد اما معمولاً راهبندهای تشریفاتی حفاظتی را با طناب هایی به طول ۱ الی ۵/۱ متر به پایه ها متصل می کنند. برای متصل کردن طناب ها به پایه میله از گیره هایی استفاده می شود که به دور طناب محکم شده است و دارای یک محفظه حلقه مانند هستند که به پایه اتصال پیدا می کند. باز و بسته شدن گیره طناب از پایه ها سبب شده است که بتوان این گونه راهبندها را به راحتی جابه جا کرد و در مکان های دیگر مورد استفاده قرار داد.

 

جنس طناب و پایه میله راهبند تشریفاتی محافظتی از چیست؟

راهبند تشریفاتی محافظتی دارای طنابی با جنس ابریشم است که بسیار محکم و بادوام هستند. نوع رنگبندی این طناب ها در بازار مختلف است، اما معمولاً برای راهبندهای تشریفاتی محافظتی از طنابی با رنگ قرمز استفاده می شود که حال به صورت ساده یا بافت در بازار دیده می شود. پایه میله راهبند تشریفاتی حفاظتی از جنس استیل ساخته می شود. فلز استیل نوعی آلیاژ از فولاد است که با داشتن دو رنگ نقره ای و طلایی در طرح های مختلف در ساخت پایه ها زیبایی باشکوهی ایجاد می کنند. استیل سازنده پایه دارای خاصیت ضد لک، ضد زنگ زدگی و ضد خوردگی است. گیره اتصال طناب راهبند به پایه نیز از جنس استیل ساخته می شود که بسیار شفاف و براق است.

 

سخن پایانی

راهبند تشریفاتی حفاظتی نوعی راهبند است که در مکان های پرتردد به کار می رود و برای جلوگیری از ورود و هجوم جمعیت به کار می رود. این نوع راهبند در مکان ها و محافل با شکوه و مجلل مانند هتل ها، تالارهای عروسی، ورودی سمینارهای فرهنگی و علمی و… استفاده می شود. شما می توانید برای خرید راهبند تشریفاتی حفاظتی از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان مجموعه با رنگ در ارتباط باشید.

شرکت چاپ و تولید بارنگ
شرکت چاپ و تولید بارنگ

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *