قبل از خرید راهبند تشریفات طنابی بخوانید

قبل از خرید راهبند تشریفات طنابی بخوانید

تاریخ انتشار: 1400,02,12

تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۳,۰۱,۱۵

نویسنده: بارنگ

زمان مطالعه: دقیقه 7

راهبند تشریفات طنابی به نوعی از تجهیزات ترافیکی گفته می شود که در ورودی مکان های شلوغ و پر رفت و آمد نظیر هتل، رستوران، محل برگزاری نمایشگاه، جشن ها، سمینارها و … استفاده می شود. این موانع به واسطه جنس، طرح و رنگ خود از زیبایی و جذابیت خاصی برخوردار هستند و به عنوان یک ابزار کاربردی و تزیینی استفاده می شوند. بدین صورت که با نصب آن ها در محل کسب و کار، نمایشگاه، رستوران یا هر مکان پر رفت و آمد دیگری می توان عبور و مرور مراجعین را کنترل کرد و آن ها را به سمت مسیر درست راهنمایی کرد. راهبند تشریفات طنابی از سه جزء اصلی پایه، طناب و قالپاق تشکیل شده‌اند و بر اساس نوع و طرح این سه جزء به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. به همین دلیل بر آن شدیم تا در ادامه مطلب انواع مختلف این محصول و ویژگی آن را مورد بررسی قرار بدهیم.

 

پایه راهبند تشریفات طنابی

برای ساخت پایه راهبند ترافیکی تشریفاتی از آلیاژ مقاوم و محکم استیل در دو نوع گرید ۲۰۰ و ۳۰۰ استفاده می شود. زیرا مقاومت پایه های راهبند در مقابل ضربه و فشار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

راهبند تشریفات طنابی ستیل متناسب با میزان مقاومت گرید استیل خود در کاربری ها و مکان های متفاوتی استفاده می شوند. بدین صورت که اگر گرید استیل پایه راهبند ۳۰۴ باشد، می توان از آن در فضاهای باز و بیرون از ساختمان استفاده کرد. اما اگر پایه راهبند تشریفات طنابی با گرید ۲۰۱ ساخته شده باشد بهتر است از آن در مکان های دربسته و در داخل ساختمان استفاده شود. زیرا آلیاژ استیل ۲۰۱ مقاومت چندانی در برابر رطوبت و خورندگی ندارد و در صورتی که در معرض رطوبت قرار بگیرند، بعد از مدتی دچار زنگ زدگی و خوردگی می‌شود.

علاوه بر این راهبند های تشریفاتی از تنوع رنگی بالایی برخوردار هستند که از محبوب ترین رنگ های آن می توان به رنگ نقره ای، طلایی و آبکاری کروم اشاره کرد.

این محصولات در طرح های متنوعی تولید و به بازار عرضه می شوند و به واسطه مدل و طرح خود به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که از جمله آن ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

راهبند تشریفات طنابی مدل ساده با قالپاق طرح دار

از محبوب ترین و پرفروش ترین پایه تشریفاتی می توان به پایه های ساده همراه با قالپاق طرح دار اشاره کرد که بر روی قالپاق آن طرح هایی دایره وار دیده می شود. این پایه های تشریفاتی به صورت معمول در دو رنگ جذاب نقره ای و طلایی تولید و ساخته می شوند و از طراحی بسیار ساده‌ای برخوردار هستند. در کنار این راهبندها از طناب قرمز فومی استفاده می‌شود تا زیبایی بیشتری را به مکان استفاده شده ببخشند.

جنس پایه راهبند ساده تشریفاتی از آلیاژ استیل ۳۰۴ است و به همین دلیل از مقاومت بسیار بالایی در برابر زنگ زدگی و خوردگی برخوردار است. علاوه بر این درون قالپاق آن از یک سنگ استفاده می شود که مقاومت آن را بالا می برد.

 

راهبند تشریفات طنابی مدل پیچ همراه با قالپاق خورشیدی

از دیگر انواع پایه های تشریفاتی می توان به مدل پیچ اشاره کرد که از رنگ بندی متنوعی برخوردار است و به واسطه برخورداری از طراحی جذاب و خاص خود بیشتر در مکان هایی نظیر هتل، رستوران و … استفاده می شود.

برای ساخت این محصول آلیاژ استیل ۳۰۴ به کار گرفته می‌شود. به همین دلیل در کنار زیبایی و طراحی خاص خود از مقاومت بالایی در برابر تغییرات آب و هوایی برخوردار است و می تواند در فضاهای باز هم مورد استفاده قرار بگیرد.

قالپاق پایه این راهبند تشریفات طنابی به شکل خورشید طراحی و ساخته می شود و مشتری می تواند متناسب با سلیقه و محلی که از این محصول استفاده می کند، این پایه را همراه با طناب های کنفی، آبی، قرمز یا هر رنگ دیگری با قلاب های نقره ای و طلایی استفاده کنند.

 

پایه راهبند تشریفات طنابی نیم پیچ همراه با قالپاق پنجه شیری

از دیگر پایه‌های تشریفاتی پرفروش می توان به پایه های نیم پیچ همراه با قالپاق پنجه شیری اشاره کرد که از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است. این پایه از رنگ بندی متنوعی برخوردار است و طراحی نیم پیچ آن باعث شده تا مشتریان زیادی به سمت خود جذب کند.

از دیگر دلایل جذابیت و خاص بودن این راهبند تشریفات طنابی می توان به قالپاق پنجه شیری اشاره کرد که رنگ آن متناسب با نوع پایه می تواند به رنگ طلایی یا نقره‌ای باشد.

پایه راهبند ترافیکی تشریفاتی نیم پیچ نیز از جنس آلیاژ استیل ۳۰۴ ساخته می‌شود و می توان از آن هم در فضاهای باز و هم در فضاهای بسته استفاده کرد.

 

پایه راهبند تشریفات طنابی مدل سر نرده عصایی

از دیگر پایه های راهبند تشریفات طنابی طنابی می توان به پایه سر نرده عصایی همراه با قالپاق ساده اشاره کرد که به واسطه طراحی متفاوت و عصایی خود از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است. به صورت معمول این نوع پایه در رنگ نقره ای استیل ۳۰۴ ساخته و طراحی می شوند. به همین دلیل علاوه بر زیبایی خاص و متفاوت، از مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی برخوردار هستند و با وجود رطوبت دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی شوند.

راهبند تشریفات طنابی طنابی نقره ای سر نرده عصایی از جنس چدن ساخته می شود و در زیر آن یک سنگ مرمر گذاشته می شود. بدین شیوه وزن پایه راهبند سر نرده عصایی افزایش پیدا می کند و امنیت آن نیز بالا می رود. علاوه بر این در قسمت بالایی این پایه یک سر نرده عصایی زیبا و متفاوت قرار داده می شود که جذابیت و زیبایی آن را افزایش می دهد.

قبل از خرید راهبند تشریفات طنابی بخوانید
قبل از خرید راهبند تشریفات طنابی بخوانید

نوع پایه راهبند تشریفات طنابی ترافیکی تشریفات از نظر نوع طناب

طناب های راهبند ترافیکی تشریفاتی از رنگ بندی متفاوت و متنوعی برخوردار هستند و مشتریان در هنگام خرید راهبند تشریفاتی طنابی می توانند متناسب با سلیقه و نیاز خود هر کدام از آن ها را انتخاب و مورد استفاده قرار دهند.

علاوه بر این طناب های راهبند ترافیکی تشریفاتی دارای جنس و نوع متفاوتی هستند و همین تفاوت باعث شده تا راهبندها متناسب با نوع خود به انواع مختلفی تقسیم بندی شوند که از جمله آن ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

راهبند تسمه ای

راهبندهای تسمه ای به نوعی از راهبندهای ترافیکی تشریفاتی گفته می شود که به جای طناب از استیل استفاده می شود و از حالتی صاف و کشیده برخوردار هستند. به همین دلیل برای بستن مسیرهای اختصاصی نظیر فرودگاه و هتل که کنترل رفت و آمد جمعیت در آن ها اهمیت بسیار زیادی دارد، استفاده می شوند. برای ساخت راهبند تسمه ای از جنس استیل براق به همراه یک تسمه رنگی استفاده می شود که به وسیله سیستم اتصال تسمه ای خیلی محکم نگه داشته می شود و به صورت فنری جمع می شود. دو پایه این راهبند وسیله لبه کشویی تسمه به یکدیگر متصل می شوند. علاوه بر این بر روی پایه ‌های این راهبند زائده ای تعبیه شده است که به وسیله آن می توان تسمه را در میله بندی قفل کرد. به این شیوه از باز شدن تسمه راهبند توسط افراد غیر مسئول جلوگیری می شود.

جنس طناب راهبند تشریفات طنابی

به صورت کلی از دو نوع طناب کلافی و فومی برای متصل کردن پایه های راهبند ترافیکی تشریفاتی به یکدیگر استفاده می شود. نوع کلافی این محصولات در مقایسه با طناب فومی از استحکام، زیبایی و تنوع رنگی بالاتری برخوردار هستند. علاوه بر این در برابر رطوبت و تغییرات آب و هوایی مقاومت بالاتری از خود نشان می‌دهند. اما در مقایسه با نوع کنفی با قیمت بالاتری به فروش می رسند.

 

ویژگی راهبند تشریفات طنابی

راهبندهای ترافیکی تشریفاتی از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار هستند که استفاده از آن ها را راحت تر می کند. از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قابلیت جدا شدن قطعات راهبند از یکدیگر

اعضا و قطعات راهبندهای ترافیکی تشریفاتی شامل پایه تشریفات استیل، وزنه، میله و طناب می شود که همه آن ها را می توان به وسیله یک مهره باز کرد. این امر باعث می شود تا جا به جایی این محصولات خیلی راحت تر انجام شود و برای انبار کردن آن ها در یک مکان، مشکلی ایجاد نشود.

قابلیت اتصال چند پایه تشریفاتی به یکدیگر

در مکان های بزرگ نظیر نمایشگاه ماشین و سالن های عروسی در صورتی که به پوشش دهی محدوده وسیع تری نیاز باشد، می‌توان چند پایه راهبند تشریفات طنابی را به یکدیگر متصل کرد.
علاوه بر این طول و سایز طناب و تسمه های این محصولات با یکدیگر متفاوت است و مشتری بر حسب نیاز خود می تواند آن ها را بلند یا کوتاه کند.

استحکام و دوام بالا

راهبندهای ترافیکی تشریفاتی ضد زنگ هستند و از استحکام و مقاومت بالایی در برابر رطوبت و تغییرات آب و هوایی برخوردار هستند. به همین دلیل می توان از آن ها در فضاهای باز نیز استفاده کرد.

شستشوی راحت و آسان

راهبند تشریفات طنابی استیل ضد زنگ خیلی راحت شسته و تمیز می شود. به وسیله یک پارچه نمناک خیلی سریع می توان آن ها را پاک و تمیز کرد تا یک پایه راهبند براق و صیقلی در اختیار داشت.

طناب هایی مستحکم با رنگ بندی متنوع

برای متصل کردن پایه های راهبند به یکدیگر از طناب های محکم و بادوام ایستاده می شود که در برخی موارد از جنس ابریشم تولید و ساخته می شوند. این طناب ها تقریباً ۳ سانتی متر هستند و در دو نوع ساده و بافت به مشتریان عرضه می شوند.
علاوه بر این طناب راهبند تشریفات طنابی از تنوع رنگی بالایی برخوردار هستند و مشتریان می توانند متناسب با سلیقه خود آن ها را در رنگ های قرمز، طلایی، مشکی و سرمه ای و … انتخاب کنند.

وزن سنگین پایه های راهبند

راهبند ترافیکی تشریفاتی از جنس سنگ تولید و ساخته می شوند. به همین دلیل بسیار سنگین هستند و به خوبی در مکان مورد استفاده ثابت می مانند و به هیچ عنوان تکان نمی خورند و جا به جا نمی شوند. البته پایه های تشریفاتی که صرفاً جهت زیباسازی محیط مورد استفاده قرار می گیرند از جنس چدن، فلز و آلومینیوم ساخته می شوند که در مقابل نوع قبل، وزن سبک تری دارند.

قبل از خرید راهبند تشریفات طنابی بخوانید
قبل از خرید راهبند تشریفات طنابی بخوانید

قیمت راهبند تشریفات طنابی

به صورت معمول نمی‌توان یک نرخ ثابت را به عنوان قیمت راهبندهای تشریفاتی مشخص کرد. زیرا معیارها و پارامترهای مختلفی می توانند در تعیین قیمت راهبند تشریفات طنابی طنابی مؤثر باشد. از جمله مهم‌ترین این عوامل می¬توان به آلیاژ استیل به کار رفته در ساخت این محصولات اشاره کرد. زیرا به صورت معمول کیفیت راهبندهای ساخته شده از جنس استیل بسیار بالاتر از راهبندهای تشریفاتی آهنی است و از مقاومت بالاتری در برابر زنگ زدگی و خوردگی برخوردار هستند. این امر باعث بالاتر رفتن قیمت راهبندهای استیل در برابر راهبندهای آهنی نیز می‌شود. از پارامترهای دیگری که در تعیین قیمت راهبند تشریفات طنابی مؤثر هستند می‌توان به ارتفاع و مدل این راهبندها اشاره کرد. هنگام خرید یا اجاره راهبند تشریفات طنابی طنابی باید توجه داشت که این محصول،از مراکز معتبر خریداری شود تا بدین وسیله کیفیت جنس استیل آن و مرغوبیت آن تضمین شود.

 

خرید راهبند تشریفات طنابی

مجموعه بارنگ جهت رفاه حال مشتریان خود انواع راهبند تشریفات طنابی را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت به مشتریان خود عرضه می کند. برای آگاهی از قیمت راهبند تشریفات طنابی و سفارش راهبند تشریفات طنابی می توانید با کارشناس پشتیبان مجموعه بارنگ در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *