انواع ریسه پرچم

انواع ریسه پرچم

تاریخ انتشار: 1400,01,11

تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰,۰۴,۱۰

نویسنده: بارنگ

زمان مطالعه: دقیقه 6

ریسه پرچم به نوعی از پرچم‌ها گفته می‌شود که در اشکال مثلثی کوچک و با تعداد بالا، روی یک نوار دوخته می‌شوند. نوار استفاده شده برای ساخت این ریسه‌ها از جنس الیاف پلی پروپیلن است و از مقاومت بسیار بالایی در برابر وزش باد و باران و عوامل محیطی برخوردار است. علاوه بر این پرچم‌های ریسه‌ای از ظاهر و جلوه‌ای زیبا برخوردار هستند و در ابعاد و اشکال متنوعی تولید می‌شوند. علاوه بر این از تنوع رنگی بسیار بالایی برخوردار هستند و با قیمت بسیار مناسبی به فروش می‌رسند. به همین دلیل امروزه در تمامی جشن‌ها و مناسبت‌های مختلف همچون جشن نیمه شعبان و جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران استفاده می‌شوند. در ادامه مطلب انواع مختلف ریسه پرچم و قیمت ریسه پرچم را مورد بررسی قرار می‌دهیم. در ادامه با، بارنگ همراه باشید.

 

ریسه پرچم دهه فجر

بهمن ماه همواره یاد و خاطره شیرین پیروزی انقلاب اسلامی را در دل مردم ایران زنده می‌کند. به همین دلیل مردم ایران سالانه دوازدهم تا بیست و دوم این ماه را جشن می‌گیرند.

در ادبیات سیاسی نظام جمهوری اسلامی ایران به روزهای ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۵۷ دهه فجر می‌گویند. دوازدهمین روز این ماه سید روح الله خمینی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران بعد از ۱۴ سال تبعید به ایران بازمی‌گردد. در نهایت با اعلام بی طرفی ارتش شاهنشاهی در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ سلطنت پهلوی سقوط می‌کند و انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی به پیروزی می‌رسد. به همین دلیل در بیست و دوم بهمن ماه هر سال مردم شهرهای مختلف ایران همراه با سر دادن شعارهای متنوع به راهپیمایی می‌روند و این‌گونه یاد و خاطره این روز را گرامی می‌دارند.

پرچم‌های ریسه‌ای مخصوص دهه فجر را می‌توان با تیراژ بالا از شرکت‌های تولیدکننده پرچم تهیه کرد. به صورت معمول این شرکت‌ها به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران برای مشتریان خود تخفیفات ویژه‌ای در نظر می‌گیرند.

ریسه پرچم دهه فجر به پرچم‌هایی کوچک با طرح و شکل‌های متنوع گفته می‌شود و در بسته‌بندی‌های ۱۰ متری، ۵۰ متری و ۱۰۰ متری به بازار عرضه می‌شوند. این ریسه‌ها از طرح‌های مناسب این ایام برخوردار هستند و می‌توانند یاد و خاطره سال‌های انقلاب را در دل مردم زنده کنند. پرچم‌های ریسه‌ای در سایزهای متنوعی تولید و عرضه می‌شوند که از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین آن‌ها می‌توان به سایز ۲۰ در ۳۰ اشاره کرد. علاوه بر این برای تولید این‌گونه ریسه‌ها از مرغوب‌ترین پارچه‌ها نظیر پارچه ساتن براق و از به‌روزترین شیوه‌های چاپ نظیر چاپ دیجیتالی و چاپ سیلک استفاده می‌شود.

به صورت معمول از دستگاه‌های چاپ دیجیتال برای تولید ریسه پرچم با تیراژ پایین و از شیوه چاپ سیلک برای ساخت پرچم با تیراژ بالا استفاده می‌شود.

نوع چاپ این نوع پرچم‌ها این امکان را در اختیار شرکت‌های تولید کننده پرچم قرار داده است تا بتوانند مطابق با سلیقه مشتریان خود زیباترین طرح‌ها را متناسب با ایام فجر روی این گونه پرچم‌ها چاپ کنند.

انواع ریسه پرچم
انواع ریسه پرچم

کاربرد پرچم دهه فجر

پرچم دهه فجر یکی از کاربردی‌ترین پرچم‌های تزئیناتی و تبلیغاتی مورد استفاده در این ایام محسوب می‌شوند. این پرچم‌ها از طرح‌هایی که خاطرات پیروزی انقلاب اسلامی ایران را یادآوری می‌کنند، برخوردار هستند و با نزدیک شدن به دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌شوند.
با نصب این گونه پرچم‌ها در کوچه‌ها و خیابان‌ها، سالن‌های آموزشی و تشریفاتی، مدارس، دبیرستان‌ها، دانشگاه‌ها، پایگاه‌های نیروی انتظامی و سپاه پاسداران، اداره‌ها و مکان‌های دولتی، شرکت‌های بزرگ و تمامی کوچه خیابان‌های شهر، مقدمات برگزاری جشن فراهم می‌شود.

 

پرچم اهتزاز دهه فجر

پرچم اهتزاز یکی از رایج‌ترین پرچم‌های مورد استفاده ایرانیان است که در جشن‌ها، اعیاد و مناسبت‌های مذهبی و … استفاده می‌شود. در روزهای دهه فجر روی این پرچم‌ها طرح‌های متنوع و مرتبط با پیروزی انقلاب اسلامی ایران چاپ می‌شود و به عنوان پرچم اهتزاز دهه فجر در سطح شهرهای کشور نصب می‌شوند.

پرچم‌های اهتزاز دهه فجر به دو صورت افقی و عمودی همراه با تنوع بالا و گسترده از لحاظ نوع جنس، کیفیت چاپ، رنگ، ابعاد، جنس پارچه و … ساخته و تولید می‌شوند. مشتریان می‌توانند بدون هیچ گونه محدودیتی در تیراژ این نوع پرچم‌ها را در ابعاد و رنگ‌های مورد نظر خود سفارش داده و چاپ کنند.
به صورت معمول پرچم‌های اهتزاز افقی مخصوص دهه فجر به دو شکل جای چوب یا واتر پانچ تولید و ساخته می‌شوند. این پرچم‌ها در رنگ‌های متنوع و ابعاد مختلف ۹۰*۱۵۰، ۸۰*۱۴۰، ۷۰* ۱۲۰، ۱۴۰*۲۴۰، ۱۲۰*۲۱۰، ۱۰۰* ۱۷۰ سانتی متری تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

پرچم اهتزاز عمودی نیز به شکل واترپامچ برای نصب روی میله اهتزاز یا به شکل دو سر جای چوب برای نصب روی واتر بندها تولید و استفاده می‌شوند. این نوع پرچم اهتزاز دهه فجر نیز در ابعاد متنوع ۱*۲، ۵*۱، ۴*۱، ۳*۱ متر و … تولید می‌شوند.

 

چاپ پرچم دستی دهه فجر

پرچم دستی دهه فجر به نوعی پرچم‌های کوچک گفته می‌شود که روی آن‌ها طرح‌هایی که یادآور خاطرات پیروزی انقلاب اسلامی ایران است چاپ می‌شود. این نوع پرچم‌ها در دو جنس پارچه‌ای و کاغذی تولید می‌شوند. به صورت معمول پرچم‌های دستی کاغذی دهه فجر نیز در دو جنس تحریری و گلاسه در ابعاد A3 و A5 به صورت رنگی و دو رو چاپ و تولید می‌شوند. قیمت این پرچم‌ها نیز متناسب با نوع پارچه یا کاغذ، شیوه چاپ و تعداد پرچم‌ها می‌تواند متفاوت باشد.

 

انواع پرچم دستی دهه فجر

پرچم‌های دستی متناسب با کاربری خود در انواع مختلفی دسته بندی می‌شوند که عبارت اند از:

پرچم های دسته دار

پرچم‌های دسته دار دهه فجر از جنس پارچه ساتن، کاغذ گلاسه یا کاغذ تحریر تولید و ساخته می‌شوند. جنس دسته این نوع پرچم‌ها نیز از دسته چوبی یا پلاستیکی است و به صورت معمول در ابعاد A4 و A3 تولید می‌شوند.

پرچم های ریسه دار

پرچم‌های ریسه‌ای از جنس پارچه، کاغذ گلاسه و کاغذ تحریر ساخته می‌شوند. این نوع پرچم با اشکال متنوعی مثل مستطیلی، سه گوش، نیم دایره و … روی یک نوار در تعداد بالا دوخته می‌شوند.
پرچم‌های ریسه‌ای از طرح و رنگ‌های متنوعی برخوردار هستند و از آن‌ها برای تزیین معابر و مغازه‌های مختلف در دهه فجر و اعیاد مختلف استفاده می‌شود.

پرچم رومیزی

پرچم‌های رومیزی کوچک از دیگر پرچم‌های دستی دهه فجر محسوب می‌شوند که از جنس کاغذ یا پارچه‌های متنوع نظیر ساتن تولید می‌شوند. این پرچم‌ها همان‌طور که از نامش مشخص است، روی میز ادارات قرار داده می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

قیمت پرچم دهه فجر

قیمت پرچم دهه فجر به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. کیفیت پارچه، نوع پرچم، تعداد پرچم و چاپ از فاکتورهای تأثیرگذار در قیمت پرچم دهه فجر است. برای استعلام قیمت با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید و از کارشناس مجموعه بارنگ مشاوره دریافت کنید.

 

ریسه پرچم ایران

ریسه پرچم ایران از دیگر انواع پرچم مورد استفاده در دهه فجر محسوب می‌شوند. این پرچم‌ها در ابعاد و اندازه‌های استاندارد و اشکال مربعی، مستطیلی، مثلثی، نیم دایره و … تولید می‌شوند و توسط به‌روزترین دستگاه‌ها، به دو شیوه چاپ دیجیتالی و چاپ سیلک تولید می‌شوند. به همین دلیل از کیفیت مناسبی برخوردار هستند و مقاومت بسیار بالایی در برابر باد، باران و عوامل محیطی دارند.

پرچم ریسه ایران در ابعاد کوچک و با تعداد بالا استفاده می‌شود و برای زیبا سازی و فراهم کردن مقدمات جشن دهه فجر و مراسمات انقلابی در مکان‌های مختلف نظیر سازمان‌ها، ارگان‌های نظامی، مراکز آموزشی خصوصی و دولتی، سالن‌های تشریفاتی و تمامی مکان‌های مذهبی و … استفاده می‌شوند.

مشتریان می‌توانند این پرچم‌ها را متناسب با نیاز خود به صورت تکی و عمده سفارش دهند. تولید ریسه پرچم ایران متناسب با حجم سفارش ۱ تا ۳ ساعت در روز انجام می‌شود و مشتریان می‌توانند در جشن‌ها و اعیاد مذهبی و … از آن‌ها استفاده کنند.

 

ریسه پرچم رنگی

پرچم ریسه‌ای رنگی یا پرچم الوان از دیگر پرچم‌هایی است که از آن‌ها برای آذین بندی مکان‌های مختلف در جشن‌های متنوع استفاده می‌شود. این پرچم‌ها طراحی ساده‌ای دارند و از نظر جنس پارچه ابعاد، رنگ، شکل و … از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند.

برای ساخت این نوع پرچم‌ها از رنگ‌های متنوع آبی، سبز، قرمز و … استفاده می‌شود. بعد از تولید این پرچم‌های رنگارنگ، آن‌ها روی ریسه‌هایی با طول مختلف که به صورت معمول ۵/۷ متر است، دوخته می‌شوند و به صورت متری و بسته‌ای به فروش می‌رسند.

پرچم ریسه رنگی در اشکال هلالی، مثلثی، مستطیلی، نیم دایره و … برش داده می‌شود. برش این گونه پرچم‌ها نیز توسط دستگاه برش لیزری انجام می‌شود. به همین دلیل از دوام و ماندگاری بالایی در مقابل عوامل جوی و محیطی برخوردار هستند. علاوه بر این برای ساخت این گونه پرچم از پارچه‌هایی با جنس مرغوب نظیر ساتن، پلی‌استر، واتر و رویال استفاده می‌شود که این امر مقاومت آن‌ها را در برابر پارگی و آسیب‌دیدگی افزایش می‌دهد.

انواع ریسه پرچم
انواع ریسه پرچم

قیمت ریسه پرچم ایران

به صورت معمول برای تعیین قیمت پرچم‌های ریسه‌ای نمی‌توان یک نرخ مشخص تعیین کرد. زیرا عوامل متعددی روی قیمت ریسه پرچم و همچنین قیمت ریسه پارچه‌ای تأثیرگذار است. از جمله این عوامل می‌توان به جنس استفاده شده برای تولید پرچم، طول ریسه، نوع چاپ یا شکل و ابعاد پرچم اشاره کرد.

به‌عنوان‌مثال برای تولید پرچم‌ها از جنس‌های مختلفی استفاده می‌شود. هر چه این جنس از ضخامت و کیفیت بالاتری برخوردار باشد، مقاومت آن در برابر شرایط جوی بالاتر است و ماندگاری و طول عمر بالاتری دارد. به همین دلیل از قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند.

علاوه بر این برای ساخت ریسه پرچم از نوارهای مختلفی نظیر نوار ارگانزا، نوار برزنت یک‌سانتی‌متری، نوار برزنت دو سانتی و دوبل استفاده می‌شود. هر کدام از این نوارها کاربرد متفاوتی دارند و از قیمت متفاوتی نیز برخوردار هستند.

 

خرید ریسه پرچم

برای خرید ریسه پرچم در انواع مختلف می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت با تماس بگیرید. کارشناس بارنگ در مورد خرید انواع ریسه پرچم به شما مشاوره لازم را خواهد داد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *