لمپوست

لمپوست

تاریخ انتشار: 1400,05,03

تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰,۰۹,۳۰

نویسنده: بارنگ

زمان مطالعه: دقیقه 3

چاپ لمپوست

امروزه هر کسب و کاری جهت پیشرفت و توسعه نیازمند تبلیغات اصولی است. از این رو در جامعه روش‌های تبلیغاتی متعددی پدید آمده است و هر شرکت یا سازمان متناسب با خدمات و محصولات خود اقدام به تبلیغات می‌کند. یکی از روش‌های تبلیغاتی که روزانه با آن سروکار داریم و همواره در سطح شهر‌ها مشاهده می‌کنیم بنرهای لمپوست هستند. در ادامه قصد داریم به بررسی این بنر‌ها و چاپ لمپوست بپردازیم. با بارنگ همراه باشید.

 

بنر لمپوست چیست؟!

لمپوست یکی از روش‌های تبلیغاتی محیطی است که در ارتفاع معینی از سطح زمین نصب می‌شود و معمولاً دارای ابعادی به طول ۳ متر و عرض ۱ متر هستند. اجزای این بنر‌ها شامل براکت، بازوی بالا و پایین برای نگهداری بنر، ستون فلزی و فونداسیون است. این بنر‌ها متناسب با محل قرارگیری در انواع دو وجهی و چهار وجهی تولید می‌شوند. از بنر‌های چهاروجهی معمولاً در وسط بلوار‌ها و از بنر‌های دو وجهی در کنار خیابان‌ها استفاده می‌شود.

همچنین در مکان‌های پرترددی مانند دانشگاه‌ها، ادارات، جاده‌ها، بزرگراه‌ها، فرودگاه‌ها، ترمینال‌ها، نمایشگاه‌ها و مراکز فرهنگی و ورزشی نیز نصب می‌شود که با داشتن طرح‌های متنوع به فرهنگ سازی در این مکان‌ها کمک می‌کنند و مانع یکنواختی محیط می‌شوند. علاوه بر تبلیغات، شهرداری از این بنرها برای نصب اعلانات عمومی استفاده می‌کند.

 

چاپ لمپوست

چاپ این بنرها با استفاده از دستگاه‌های UB انجام می‌شود که کیفیت چاپ ۱۲۰۰ dpi را دارا هستند و احتیاجی به خشک شدن و قرار دهی در کوره ندارند. جوهرهای به کار رفته در چاپ لمپوست از نوع UA است که ماندگاری بسیار بالایی دارند.

 

مزایای استفاده از چاپ لمپوست

  • پایه‌های این بنر‌ها به وسیله نیروی باد می‌چرخند، این ویژگی از پارگی و پیچ خوردگی بنر جلوگیری می‌کند و باعث کاهش بار روی پایه بنر می‌شود. همچنین این بنر‌ها به دلیل وجود چارچوب میله‌ای در هنگام وزش باد تکان نمی‌خورند و کاملاً صاف و بدون چروک باقی می‌مانند.
  • در مقابل عوامل طبیعی مانند باد، باران و نور آفتاب دچار رنگ رفتگی و کدری نمی‌شود و مقاومت بالایی در برابر کشش و پارگی دارند.
  • تأثیرگذاری بنر‌های چاپ لمپوست بسیار بالا است و با داشتن یک پیام مختصر و مفید باعث جذب مخاطب می‌شود. همچنین دارای ظاهری منظم و شیک هستند، از این رو در اکثر مناطق رویت می‌شوند.
  • استفاده از این بنر‌ها برای تبلیغ نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی مانند اجاره بیلبورد، تابلوسازی، پخش تراکت و… کم‌هزینه‌تر است.
  • چاپ لمپوست را می‌توان با استفاده از مواد الکی به راحتی شستشو داد. این بنرها بدون هیچ محدودیتی در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف چاپ و تولید می‌شوند.
لمپوست
لمپوست

معایب چاپ لمپوست

هر محصول علاوه بر مزایا دارای معایبی نیز هست. این بنر‌ها قابلیت نورپردازی ندارند از این رو باید در مکان‌های روشن قرار گیرند. بنرهای چاپ لمپوست اندازه کوچکی دارند و از فواصل دور قابل رویت نیستند.

 

سخن پایانی

استفاده از این روش تبلیغاتی بازخورد بالایی دارد و به راحتی در ذهن مخاطب ثبت می‌شود. از این رو چاپ لمپوست به یکی از محبوب‌ترین و به‌صرفه‌ترین روش‌های تبلیغاتی تبدیل شده است. در ضمن توصیه می‌شود قبل از اقدام به چاپ این بنر‌ها پیام یا طرح مورد نظر خود را انتخاب و از تأثیرگذاری آن اطمینان حاصل کنید.

شرکت چاپ و تولید بارنگ
شرکت چاپ و تولید بارنگ

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *