نحوه نصب پرچم تشریفات

نحوه نصب پرچم تشریفات

تاریخ انتشار: 1400,02,16

تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۳,۰۱,۱۴

نویسنده: بارنگ

زمان مطالعه: دقیقه 6

از گذشته تا به امروز برای نشان دادن و معرفی کردن یک کشور، سازمان، شرکت و… از پرچم استفاده می‌شود. پرچم‌ها در اندازه‌ها و شکل‌های مختلفی تهیه و تولید می‌شوند. یکی از انواع پرچم‌ها که تأثیر بی نظیری در برندینگ و تبلیغات دارد، پرچم تشریفات است. پرچم تشریفات دارای ابعاد مشخصی است که روی یک پایه با ارتفاع معین میله نصب می‌شود. پرچم تشریفات را می‌توان در طرح‌ها و رنگ‌های دلخواه و مورد نظر سفارش داد. این نوع پرچم‌ها بنا به درخواست مشتریان، به روش‌های مختلف روی پارچه‌های با کیفیت چاپ می‌شوند. در این مقاله در مورد نحوه نصب پرچم تشریفات با شما صحبت می‌کنیم و به برخی از سؤالات رایج شما هم پاسخ می‌دهیم. در ادامه با بارنگ، تولید کننده انواع پرچم تبلیغاتی رومیزی و پرچم تبلیغاتی ایستاده همراه باشید.

 

روش های چاپ روی پرچم تشریفات

  • چاپ حرارتی: چاپ حرارتی یکی از روش‌های چاپ پرچم تشریفات است. این نوع چاپ به وسیله دستگاه پرس حرارتی انجام می‌شود. طرح‌ها و نقشه‌های مورد نظر به وسیله حرارت روی پرچم تشریفات چاپ می‌شوند. این نوع چاپ محبوبیت بیشتری در بین سفارش دهندگان چاپ پرچم تشریفات دارد.
  • چاپ سیلک اسکرین: یکی از انواع چاپ پرچم‌های تشریفات چاپ سیلک اسکرین است. این نوع چاپ به وسیله توری و ورقه‌های استنسیل انجام می‌شود که با عبور قطره‌های رنگ از توری‌ها، چاپ پرچم تشریفات انجام می‌شود.
  • چاپ دیجیتال: برای چاپ دیجیتال روی پرچم تشریفات، تمامی اطلاعات مربوط به نوع و اندازه طرح و همچنین تعداد رنگ‌های به کار برده شده به کامپیوتر داده می‌شود. سپس چاپ به وسیله قطرات ریز رنگ روی پرچم، انجام می‌شود. چاپ دیجیتال خود، دارای انواع مختلف چاپگرها است که به وسیله آن می‌توان پرچم تشریفات را چاپ کرد.

 

راندمان تولید پرچم تشریفات

پرچم تشریفات یکی از پرچم‌های پرطرف‌دار است که ویژگی‌های خوب و مفیدی دارد. پرچم تشریفات در جنس‌های با کیفیت و با دوامی تولید می‌شود. چاپ‌های مختلفی که روی پرچم تشریفات انجام می‌شود، مقاومت بسیار بالایی در مقابل تغییرات محیطی و آب و هوایی دارند، همچنین مدت زمان ماندگاری آن‌ها بیشتر است. پایه‌ها و میله‌هایی که برای نصب و نگه‌داشتن پرچم تشریفات استفاده می‌شود، از جنس‌های مرغوبی انتخاب می‌شوند. بنا به سلیقه و انتخاب سفارش دهندگان پرچم تشریفات، پرچم‌ها می‌توانند به صورت ریشه دوزی یا بدون ریشه، تهیه و تولید شوند. همه این عوامل در قیمت نهایی پرچم تشریفات تأثیر به سزایی دارند. همچنین مراحل تهیه و آماده سازی پرچم‌های تشریفات طولانی است، به همین دلیل بازده و راندمان سفارش پرچم‌های تشریفات پایین است.

 

جنس پرچم تشریفات

پارچه هایی از جنس ساتن: پرچم تشریفات با پارچه ساتن تولید می‌شوند. پارچه‌های ساتن دارای دو نوع ساتن براق و ساتن مات هستند. هریک از پارچه‌های ساتن براق و ساتن مات دارای کیفیت بسیار بالایی هستند. همچنین از نظر زیبایی، جلوه بسیار خوب و جذابی دارند. پرچم‌های تشریفات ساتنی را به دو صورت تک رویه و دورویه می‌توان تهیه و تولید کرد.

پرچم های تشریفات لمینت یکی از انواع پرچم‌های تشریفات هستند که به وسیله پارچه ساتن مات، تهیه و تولید می‌شوند. پرچم‌های تشریفات لمینت معمولاً بدون ریشه تولید می‌شوند ولی بنا به سفارش، می‌توان ریشه دوزی نیز اطراف آن‌ها انجام داد.

پارچه هایی از جنس مخمل: پرچم‌های تشریفات با پارچه‌های مخملی، تولید می‌شوند. پارچه‌های مخملی مقاومت خیلی خوبی دارند و ساخت پرچم به این روش ماندگاری آن‌ها را طولانی میکند. پرچم‌های تشریفات مخملی را هم به صورت تک رویه، و هم به صورت دورویه نیز تولید می‌کنند.

نحوه نصب پرچم تشریفات
نحوه نصب پرچم تشریفات

ابعاد پرچم تشریفات

ابعاد پرچم تشریفات معمولاً به طول ۱۵۰ سانتی متر و به عرض ۹۰ سانتی متر است. این اندازه و سایز استاندارد است و بیشترین کاربرد را در میان استفاده کنندگان پرچم تشریفات دارد. پرچم تشریفات در اندازه‌های دلخواه و انتخابی نیز تهیه و تولید می‌شوند.

 

کاربردهای پرچم تشریفات

پرچم تشریفات یکی از انواع پرچم‌های تولیدی است که کاربردهای زیادی دارد. پرچم تشریفات در تمامی نقاط دنیا مورد تأیید است و استفاده می‌شود. از پرچم تشریفات برای چاپ پرچم کشورهای جهان و پرچم‌های سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف استفاده می‌شود. پرچم تشریفات در مکان‌های مختلف مانند اداره‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی، هتل‌ها، فرودگاه‌ها، سالن‌های کنفرانس، نمایشگاه‌ها، سفارتخانه‌ها و… کاربردهای مختلفی دارد. از پرچم تشریفات برای کسب و کارهای تبلیغاتی نیز استفاده می‌شود. پرچم‌های تشریفاتی تبلیغاتی تأثیر بسیار مفیدی در معرفی لوگوهای شرکت‌های مختلف دارند.

 

نحوه نصب پرچم تشریفات

پرچم تشریفات را به راحتی و با یک آموزش خیلی کوتاه، می‌توان انجام داد. پرچم تشریفات از سه قسمت پارچه پرچم، میله پرچم و پایه پرچم تشکیل شده است. میله پرچم تشریفات از دو میله نر و ماده تشکیل شده است که داخل هم نصب می‌شوند و به وسیله گیره‌ای سفت و شل می‌شوند. در بالا و پایین میله هم، دو عدد پیچ وجود دارد. پارچه پرچم دارای دو عدد بندینک است که در بالا و پایین قسمت عرضی پارچه پرچم دوخته شده است. بندینک‌ها به پیچ‌های بالا و پایین میله پرچم، محکم بسته می‌شوند. در ادامه، میله پرچم روی پایه پرچم تشریفات گذاشته می‌شود. اندازه میله پرچم تشریفات قابل تغییر است، به طوری که به راحتی می‌توان پرچم را در ارتفاع‌های دلخواهی تنظیم کرد. معمولاً میله پرچم تشریفات را در ارتفاع ۱۹۰ سانتی متری تنظیم می‌کنند.

 

نحوه نصب پرچم تشریفات فارسی و انگلیسی

یکی از نکات مهمی که در نصب پرچم تشریفات باید در نظر گرفته شود این است که پس از نصب و بسته شدن نگهدارنده‌های پرچم تشریفات خوانا بودن یا نبودن پرچم باید رعایت گردد. به این صورت که وقتی روبروی پرچم بعد از نصب قرار می‌گیرید، پرچم تشریفات از سمت راست در پرچم‌های فارسی خوانده شود. در پرچم‌های لاتین هم باید وقتی روبروی پرچم بعد از نصب قرار می‌گیرید پرچم تشریفات از سمت چپ خوانده شود

نحوه نصب پرچم تشریفات
نحوه نصب پرچم تشریفات

مشکلات نصب پرچم تشریفات

مشکلی که در نصب پرچم تشریفات ممکن است به وجود آید، نداشتن حالت ایستادگی خوب و استاندارد پرچم است. برای جلوگیری از این مشکل، بهتر است نصب پرچم با دقت کافی انجام شود. اگر به هنگام نصب پرچم تشریفات، بندینک‌های پرچم سفت و محکم کشیده شوند و به پیچ‌های روی میله متصل شوند، این مشکل به وجود نمی‌آید. در این صورت پرچم با فرم و استایلی خوب و محکم باقی می‌ماند و شل و افتاده نمی‌شود. حالت ایستایی استاندارد پرچم تشریفات، یکی از ویژگی‌های لازم، برای یک پرچم خوب است. با این روش، پرچم تشریفات حالت ایستایی خود را حفظ خواهد کرد.

 

جنس پایه پرچم تشریفات

پایه پرچم تشریفات در جنس و مدل و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند. جنس این پایه‌ها استیل، آلومینیومی و چدنی هستند. هر یک از این جنس‌ها دارای ویژگی‌های خاص خود هستند. جنس پایه پرچم‌های تشریفات بادوام و با کیفیت هستند که در مقابل گردوغبار و شرایط خاص آب و هوایی مانند باد و باران و برف مقاوم باشند.

 

پاسخ به برخی از سؤالات رایج در ارتباط با پرچم تشریفات

آیا از پرچم تشریفات می توان استفاده تبلیغاتی کرد؟

بله. اتفاقاً پرچم تشریفات یکی از بهترین روش‌ها برای تبلیغات است. قرار دادن یک پرچم تبلیغاتی در محیط‌های مختلف یک روش بسیار مؤثر در تبلیغات است.

آیا پرچم های تشریفات قابل شستشو هستند؟

نخیر. پرچم‌های تشریفات قابل شست و شو نیستند. پرچم‌های دیجیتال و لیزری را نباید شست، در غیر این صورت ممکن است که پرچم خراب شود.

آیا ممکن است رنگ پرچم تشریفات تغییر کند؟

این کاملاً بستگی به کیفیت پرچم دارد. تولیدکننده‌های معتبر پرچم این تضمین را می‌دهند که رنگ پرچم‌ها به هیچ عنوان تغییر کند.

نحوه نصب پرچم تشریفات
نحوه نصب پرچم تشریفات

آیا نحوه نصب پرچم تشریفات تولید می شود؟

با توجه به سلیقه مشتری امکان سفارش پرچم تشریفات در دو نوع بدون ریشه و با ریشه وجود دارد. اما قیمت پرچم ریشه دار از نوع بدون ریشه بیشتر است.

تفاوت پرچم تشریفات مخروطی و پرچم تشریفات ساده چیست؟

پرچم تشریفات مخروطی دارای دو لایه است. در بین این دو لایه زیر و رویه یک لایه مواد خاص استفاده می‌شود. سپس با استفاده از حرارت ۱۰۰ درجه این دو لایه به صورت صاف و بدون هر گونه حرکتی با استفاده از دستگاه‌های مخصوص به هم می‌چسبند. به همین دلیل است که ایستایی پرچم تشریفات مخروطی بسیار زیاد است و بدون حتی کوچک‌ترین تنظیم و دخالت دستی در ایده‌آل‌ترین حالت ایستایی خود قرار می‌گیرد.
در حالی که بین دو لایه پرچم تشریفات ساده از هیچ مواد نگهدارنده‌ای استفاده نمی‌شود. یک از انواع قدیمی پرچم، پرچم تشریفات ساده است. هنگام نصب پرچم تشریفات باید با دست به دقت به این پرچم حالت ایستایی مناسب را داد. زیرا این نوع از پرچم تشریفات به خودی خود به ایستایی مناسب قرار نمی‌گیرد.

جنس پارچه پرچم تشریفات با توجه به چه مواردی انتخاب می شود؟

انتخاب نوع پارچه در پرچم تشریفات به رنگ و طرح لوگو بستگی دارد. اما در اغلب موارد انتخاب بیشتر مجموعه‌ها ساتن مات است. زیرا پارچه ساتن دارای طول عمر بیشتری است و مناسب مجموعه و شرکت‌ها بزرگ است.

آیا پایه پرچم تشریفات از مقاومت کافی برخوردار است؟

بله. در پایه پرچم تشریفات یک پیچ نگهدارنده در بالای میله بالایی و زیر تاج پایه پرچم تشریفات قرار دارد. از این پیچ به عنوان یک نگهدارنده برای ایستایی بهتر پرچم تشریفات از آن استفاده می‌شود. به همین دلیل است که پرچم به خوبی روی پایه سوار می‌شود.

آیا فرق دارد که پرچم تشریفات از کدام سمت خوانا باشد؟

بله. در پرچم‌های کشورهای مختلف باید همگی از سمت چپ خوانا شوند. در حالی که در پرچم تشریفات ایران حتماً باید از سمت راست خوانا باشد.

مقالات مرتبط

2 thoughts on “نحوه نصب پرچم تشریفات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *