نکات مهم در طراحی بنر تبلیغاتی

نکات مهم در طراحی بنر تبلیغاتی

تاریخ انتشار: 1400,01,22

تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰,۰۸,۱۷

نویسنده: بارنگ

زمان مطالعه: دقیقه 4

تبلیغات یکی از روش‌های مؤثر برای توسعه کسب و کار است. امروزه روش‌های مختلفی برای تبلیغات کسب و کار وجود دارد. یکی از روش‌های تبلیغات، طراحی بنر تبلیغاتی است. بنرهای تبلیغاتی با نمایش بخشی از اطلاعات شرکت ها، لوگو، خدمات، معرفی و…در بازدید و افزایش میزان فروش محصولات شرکت بسیار مؤثر هستند. بنر های تبلیغاتی معمولاً در فضاهای شلوغ و پر رفت و آمد نصب می شوند و در جذب مخاطب نیز تأثیرگذار هستند. با این وجود بنرهای تبلیغاتی زمانی مؤثر واقع می شوند که دارای طراحی منحصر به فردی باشند. در این مقاله به توضیح نکات مهم در طراحی بنر تبلیغاتی می پردازیم. در ادامه با مجموعه بارنگ همراه باشید.

 

بنر تبلیغاتی چیست؟

بنر تبلیغاتی یکی از روش های پر بازده برای جذب مخاطب و توسعه کسب و کار در صنایع مختلف است. در این روش با طراحی طرح های گرافیکی جذاب و معرفی خدمات صنایع، به جذب مخاطب می پردازند. تمامی اطلاعات و طرح های گرافیکی ابتدا در رایانه طراحی می شوند و پس از رضایت مشتری با استفاده از دستگاه چاپ مخصوصی به چاپ می رسند. برای تولید بنرهای تبلیغاتی از پارچه های مخصوصی از جنس pvc استفاده می شود. این پارچه ها از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

نکات مهم در طراحی بنر تبلیغاتی
نکات مهم در طراحی بنر تبلیغاتی

نکات مهم در طراحی بنر تبلیغاتی

بنر های تبلیغاتی برای بازدهی بیشتر در محیط های شلوغ و پر رفت و آمد در ارتفاع بالا نصب می شوند. اگرچه استفاده از بنر تبلیغاتی برای تبلیغات و جذب مخاطب بسیار مؤثر است، اما اگر طراحی بنر تبلیغاتی به شکل صحیحی انجام نشود، ممکن است بازدهی چندانی نداشته باشد. در ادامه به توضیح نکات مهم در طراحی بنر تبلیغاتی می پردازیم.

لوگو

یکی از مهم ترین نکاتی که در طراحی بنر تبلیغاتی باید به آن توجه شود، لوگوی محصول است. لوگو نشان دهنده نماد، اعتبار و برند هر شرکت است. بنابراین لوگوی شرکت باید به گونه ای طراحی شود که در عین سادگی، نشان دهنده اطلاعات و اسم شرکت باشد. محل قرار گیری لوگو باید به گونه ای باشد که مخاطب در نگاه اول متوجه آن شود. همچنین انتخاب رنگ صحیح برای طراحی لوگو در دیده شدن آن بسیار تأثیرگذار است.

اطلاعات محصول

بنر تبلیغاتی باید به شکلی طراحی شود که در عین سادگی، نشان دهنده اطلاعات مربوط به محصول باشد. برای معرفی محصول می توان از عکس یا نوشته استفاده کرد. عکس ها در تبلیغات بسیار مؤثر هستند و مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب می کنند. بنابراین بهتر است عکس ها به گونه ای طراحی شوند که علاوه بر جذابیت بالا، بتوانند اطلاعات کاملی در رابطه با نوع محصول در اختیار مشتری قرار دهند. بهترین راه برای نشان دادن اطلاعات مربوط به محصول، استفاده از نوشته و عکس در کنار هم برای طراحی بنر تبلیغاتی است.

سایز و فونت نوشته و عکس

سایز و فونت متن در طراحی بنر تبلیغاتی باید به گونه ای باشد که در نگاه اول خوانا باشد و مخاطب را به سوی خود جذب کند. استفاده از فونت های شکسته یا نستعلیق برای طراحی بنر تبلیغاتی مناسب نیستند، زیرا زمان زیادی باید صرف خواندن آن ها شود. همچنین انتخاب رنگ و سایز متن باید به شکلی باشد که حتی در فصل تابستان و زیر نور خورشید قابل خواندن باشد. بنابراین بهتر است سایز نوشته به اندازه ای باشد که حتی فرد با داشتن مشکلات چشمی، توانایی خواندن آن را داشته باشد.

پیشنهاد ویژه

یکی از نکاتی که در طراحی بنر تبلیغاتی باید به آن توجه شود، استفاده از پیشنهادات و تخفیفات شگفت انگیز و جذاب برای خرید محصول است. استفاده از پیشنهادات ویژه علاوه بر معرفی و جذب مخاطب، در میزان فروش محصول و خدمات مختلف بسیار تأثیرگذار است. بنابراین بهتر است با ارائه پیشنهادات ویژه، مخاطبان بیشتری را به سوی خود جذب کنید. برای مثال بسیار از مراکز تخصصی تحصیلی، برای تبلیغات بنر خود از پیشنهادات ویژه مانند تخفیفات ۱۰ درصدی یا بیشتر برای ثبت نام کلاس ها استفاده می کنند.

ایده خلاقانه

یکی از عوامل مؤثر در دیده شدن بنر و جذب مشتری، استفاده از طرح ها و ایده های خلاقانه و نو برای معرفی محصول است. امروزه روش های مختلفی برای ایجاد طرح های گرافیکی وجود دارد. با استفاده از ابزار گرافیکی به روز و مطالعه دقیق درباره خدمات و نوع محصول می توان ایده های نو و خلاقانه ای را برای بنر تبلیغاتی طراحی کرد.

دسترسی سریع

دسترسی سریع به محصول و شرکت مورد نظر، عامل دیگری است که در هنگام طراحی بنر تبلیغاتی باید توجه شود. استفاده از راه هایی برای برقراری ارتباط مانند آدرس، شماره تماس، شبکه های اجتماعی و… در جذب اعتماد مشتری و میزان فروش محصول تأثیرگذار است. بسیاری از مردم به دنبال روش های ساده برای گرفتن خدمات و خرید محصول هستند. بنابراین درج این اطلاعات تأثیر بسزایی در معرفی شرکت یا صنایع مختلف دارد.

طراحی ساده

مهم ترین نکته ای در طراحی بنر تبلیغاتی باید به آن توجه شود، طراحی ساده و جذاب بنر است. استفاده از عکس های مختلف، نوشته های طولانی و تنوع رنگ باعث شلوغی بنر تبلیغاتی می شود؛ بنابراین بهتر است بنرهای تبلیغاتی به گونه ای طراحی شوند که در عین سادگی با نوشته های کوتاه و عکس های جذاب، مخاطب را به سمت خود جذب کنند. کسانی که تجربه و مهارت کافی برای طراحی بنر تبلیغاتی را دارند می توانند با داشتن اطلاعات کاملی از محصول یا خدمات شرکت، به طراحی بنر تبلیغاتی ساده و دیدنی بپردازند.

نکات مهم در طراحی بنر تبلیغاتی
نکات مهم در طراحی بنر تبلیغاتی

سخن پایانی

در این مقاله به توضیح نکات مهم در طراحی بنر تبلیغاتی پرداختیم. بنرها تبلیغاتی با نصب در فضاهای آزاد، شلوغ و پر رفت و آمد، به جذب مخاطب و معرفی برندهای مختلف می پردازند. طراحی بنرهای تبلیغاتی نیازمند تخصص و مهارت بالایی است که باید توسط افراد با تجربه و متخصص انجام شود. انتخاب صحیح نوشته، عکس، نوع فونت، سایز نوشته و… نکاتی هستند که در طراحی بنرهای تبلیغاتی باید به آن توجه شود. همچنین علاوه بر طراحی بنر تبلیغاتی، استفاده از پارچه مناسب برای چاپ بنر تبلیغاتی نکته ای است که حتماً باید به آن توجه شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *