پرچم ماشینی چیست

پرچم ماشینی چیست

تاریخ انتشار: 1400,07,07

تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰,۰۷,۰۶

نویسنده: بارنگ

زمان مطالعه: دقیقه 4

پرچم ماشینی

از گذشته تاکنون پرچم توانسته نقش مهمی در معرفی و شناسایی داشته باشد. در قدیم پرچم فقط به عنوان نماد و هویت یک ملت یا کشور در مکان های رسمی برافراشته می شد. در صورتی که امروزه پرچم کاربردهای فراوانی دارد و از انواع مختلف آن در مکان ها مربوطه استفاده می شود. از پرچم ماشینی به عنوان یکی از انواع پرچم ها می توان نام برد. شاید برخی از افراد از پرچم ماشینی و کاربردهایی که می تواند داشته باشد، بی اطلاع باشند. در این مقاله قصد داریم شما را با ویژگی های پرچم ماشینی و کاربردهای آن بیشتر آشنا کنیم. در ادامه با بارنگ همراه باشید.

پرچم ماشینی چیست؟

پرچم ماشینی نوعی پرچم کوچکی است که روی ماشین نصب می شود. استفاده از پرچم ماشینی با پدید آمدن صنعت اتومبیل و نصب آن روی آن به وجود آمد. نصب پرچم روی ماشین با دنبال کردن اهداف مختلف انجام می شود. پرچم را می توان در بخش های مختلف ماشین نصب کرد. کاربردهای پرچم ماشینی می تواند تعیین کننده خوبی برای محل نصب پرچم باشند. پرچم ماشینی روی کاپوت، سقف، صندوق عقب و شیشه ماشین نصب می شود. باید در نظر داشت نصب پرچم روی ماشین، در صورتی که با دقت کافی انجام شود، هیچ آسیبی به رنگ یا شیشه آن نمی رساند. از پرچم ماشینی اغلب برای ماشین های سواری استفاده می شود. ولی هیچ محدودیتی برای استفاده از این پرچم ها وجود ندارد. نحوه استفاده از آن ها توسط سازمان یا شرکت مربوطه مشخص می شود.
پرچم های ماشینی در شرکت های تولیدی معتبر پرچم، تهیه و تولید می شوند. به کارگیری دستگاه های پیشرفته و مدرن و بهره مند شدن از طراحان حرفه ای پرچم، مشتریان را به اهداف دلخواه شان نزدیک تر می کند. در مورد تمامی ویژگی های ظاهری پرچم از مشتریان مشورت گرفته می شود تا مورد دلخواه آن ها باشد. استفاده از پرچم ماشینی، پرستیژ خاصی به سازمان مربوطه می بخشد.

ویژگی های پرچم ماشینی

برای تهیه و تولید پرچم ماشینی از یک سری اصول و قواعد پیروی می شود. این اصول در ویژگی های ظاهری پرچم رعایت می شود تا زیبایی بصری و کیفیت مطلوبی به همراه داشته باشد. در ادامه ویژگی های پرچم ماشینی را باهم بررسی می کنیم.
جنس پرچم ماشینی
از مهم ترین ویژگی های که باید در تولید پرچم به آن توجه شود، جنس پارچه پرچم است. پارچه پرچم ماشینی باید از مرغوبیت کافی برخوردار باشد و حالت ایستایی خود را در موقعیت های مختلف حفظ کند. کیفیت جنس پارچه پرچم به این دلیل حائز اهمیت است که در سرعت های بالا، در اثر تنش باد، پاره و از بین نرود. همچنین در مقابل باد و باران و برف مقاومت کافی داشته باشد. جنس هایی که برای پارچه ماشینی انتخاب می شوند، اغلب ساتن و جیر هستند. ساتن ها در دو نوع مات و براق، در تولید پرچم به کار برده می شوند. هر کدام از این پارچه ها دارای زیبایی فوق العاده ای هستند و ایستادگی بسیار خوبی دارند. در شرکت های تولیدی پرچم ماشینی انتخاب نوع پارچه بر عهده مشتری گذاشته می شود.

پرچم ماشینی چیست
پرچم ماشینی چیست

اندازه پرچم ماشینی

تمامی پرچم های تولیدی، مشخصه به خصوصی دارند و اندازه ابعاد استاندارد آن توسط طراحان از قبل تعیین شده است. پرچم ماشینی نیز دارای اندازه مشخصی است. به طور معمول این اندازه ۲۰ سانتی متر در ۳۰ سانتی متر انتخاب می شود. پرچم هایی که با هدف تبلیغات روی ماشین نصب می شوند، معمولاً اندازه ابعاد آن ۳۰ سانتی متر در ۴۰ سانتی متر است. این اندازه برای پرچم های مستطیلی شکل است. برخی از پرچم های ماشینی نیز کاربرد فانتزی دارند و از شکل مثلث برای تولید آن ها استفاده می شود. هر دو شکل پرچم ها جذابیت خاصی در بین مشتریان پرچم دارند و از هر دو برای اهداف تبلیغاتی می توان استفاده کرد.

روش چاپ پرچم ماشینی

چاپ پرچم ماشینی بنا به انتخاب مشتری می تواند تک رو یا دو رو باشد. پرچم های دو رو از کیفیت بصری بالایی برخوردار هستند. برای چاپ کردن این پرچم ها از روش های بسیار پیشرفته دیجیتالی یا سیلک اسکرین استفاده می شود. هر دو روش دارای طیف رنگی گسترده ای هستند و رنگ و طرح دلخواه مشتری روی پرچم به صورت کامل چاپ می شود. پرچم های ماشینی قابل شستشو هستند و چاپ آن ها در اثر شستشو از بین نمی رود. مواد چاپی مصرفی این پرچم ها دوام بسیار خوبی دارند.

کاربردهای پرچم ماشینی

پرچم های ماشینی با اهداف مختلفی روی خودروهای مورد نظر نصب می شوند. استفاده از پرچم ایران روی ماشین بیشتر برای معرفی یک شخص مملکتی است و خودرو، حامل یک شخصیت مهم کشوری است. این افراد مهم برای جابجایی و رسیدن به مقصد خود برای همایش یا سخنرانی ها، از پرچم ایران روی خودروهای خود استفاده می کنند.
برخی دیگر از پرچم های ماشینی به منظور تبلیغ و معرفی برند مورد نظر، روی ماشین نصب می شوند. این پرچم ها حاوی یک لوگو یا طرح نوشته هستند. مدیران شرکت ها یا سازمان ها، لوگوی شرکت خود را به صورت پرچم، روی ماشین خود نصب می کنند.

پرچم ماشینی چیست
پرچم ماشینی چیست

پایه پرچم ماشینی

پایه پرچم از دو بخش پایه و میله تشکیل شده است. اساس کار پایه پرچم، ثابت نگه داشتن آن روی ماشین است. پایه ها در دو جنس فلزی و پلاستیکی تولید می شوند. واضح است پایه های فلزی مقاومت بسیار خوبی نسبت به پایه های پلاستیکی دارند. برای استفاده های بلند مدت می توان پایه های فلزی و برای استفاده های کوتاه مدت، پایه های پلاستیکی را انتخاب کرد. پایه پرچم ماشینی نصب بسیار آسانی دارد و هیچ آسیبی به هنگام نصب روی ماشین ایجاد نمی کند. حداکثر ارتفاعی که برای میله این پرچم ها در نظر گرفته شده است، حدود ۵۰ سانتی متر است.

قیمت پرچم ماشینی

هزینه تمام شده یک پرچم ماشینی به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل می توان به جنس پارچه، اندازه پرچم، جنس پایه، روش چاپ و تک رو یا دو رو بودن پرچم اشاره کرد. جنس هایی که دارای کیفیت مرغوبی هستند، قیمت بیشتری نسبت به بقیه دارند. همچنین در چاپ و تهیه پرچم ماشینی، هرچه تعداد تیراژ پرچم بیشتر باشد، هزینه کلی آن کمتر خواهد بود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *