پوشه دکمه دار تبلیغاتی

پوشه دکمه دار تبلیغاتی

تاریخ انتشار: 1400,03,09

تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۱,۰۶,۲۰

نویسنده: بارنگ

زمان مطالعه: دقیقه 5

روش های مختلفی برای تبلیغ یک کسب و کار یا برند وجود دارد که هر یک به منابع مالی مشخصی نیاز دارند. یکی از روش های کم هزینه و مؤثر برای معرفی یک برند یا کسب و کار تهیه و توزیع پوشه دکمه دار تبلیغاتی است. البته تاثیرگذاری این روش در میزان فروش نیازمند استفاده از مواد اولیه با کیفیت و چاپ مناسب روی پوشه است؛ اما چه اندازه در رابطه با جنس، ابعاد و نوع چاپ پوشه های دکمه دار آگاهی دارید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

 

پوشه دکمه دار تبلیغاتی چیست؟

حمل و جابجایی تعداد زیادی برگه و سند به تنهایی کار دشواری است و خطر مفقودی آنها وجود دارد. از طرفی مدارک به دلیل قرار گرفتن در معرض باد، باران، برف، نور خورشید و … مخدوش شده و آسیب می بینند. در این شرایط استفاده از پوشه دکمه دار علاوه بر نظم بخشیدن به مدارک، راهکار بسیار مناسبی برای مقابله با این مشکلات است. با توجه به نیاز همیشگی افراد به این پوشه ها، سازمان ها یا شرکت ها از آن برای تبلیغات استفاده می کنند.

نحوه کار به شکلی است که طرح یا عنوان تبلیغاتی روی بدنه پوشه چاپ می شود. شناسایی جامعه هدف و توزیع پوشه به صورت مناسب بین آنها در مرحله بعد قرار دارد. در ادامه پوشه توسط فرد جابجا شده و متن تبلیغاتی در معرض دید سایر افراد نیز قرار می گیرد. به این ترتیب با صرف هزینه ای اندک، تبلیغات به صورت گسترده و طولانی مدت انجام می شود.

پوشه دکمه دار تبلیغاتی
پوشه دکمه دار تبلیغاتی

پوشه دکمه دار تبلیغاتی چه کاربردی دارد؟

بایگانی، نظم بخشیدن و نگهداری از اسناد و مدارک مهم ترین کاربرد این پوشه ها است. به همین منظور در اماکن مختلف بین عموم مردم با هدف تبلیغ برند یا کسب و کار توزیع می شوند؛ به عنوان مثال می توان به ادارات یا سازمان های دولتی و خصوصی، بیمارستان ها، درمانگاه ها، آزمایشگاه های تشخیصی، بانک ها، نمایشگاه، همایش، سمینار و … اشاره کرد. البته این روش تبلیغی زمانی به نتیجه می رسد که با رعایت نکات زیر همراه باشد:

  • توجه به نحوه توزیع
  • استفاده از مواد اولیه باکیفیت
  • شناخت درست مشتریان هدف
  • استفاده از طرح های زیبا و خلاقانه
  • شناخت سلیقه مشتریان و اعمال آن

 

جنس پوشه دکمه دار تبلیغاتی

پوشه های دکمه دار معمولا از جنس پارچه و پلاستیک (طلق) هستند. پلاستیک از مقاومت و طول عمر بالاتری برخوردار است. از تنوع رنگ، چاپ متنوع و ضدآب بودن نیز به عنوان دیگر مزایای پوشه پلاستیکی یاد می شود. پروپیلن و پی وی سی دو نمونه از مواد رایج برای تولید پوشه پلاستیکی هستند. پی وی سی در برابر پارگی و نفوذ آب مقاومت بالایی دارد. پروپیلن نیز به واسطه ضخامت بالا دیرتر پاره می شود. نفوذ آب یکی از نقاط ضعف پوشه پارچه ای است. البته به منظور رفع این مشکل سطح پارچه با یک لایه لمینت پوشانده می شود. با این کار امکان چاپ هرگونه طرح روی پوشه پارچه ای وجود دارد. همچنین لایه لمینت طول عمر، دوام و مقاومت پوشه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

 

اندازه پوشه تبلیغاتی دکمه دار

دست تولید کننده و طراح برای اندازه پوشه دکمه دار تبلیغاتی باز است؛ اما بطور معمول اینگونه پوشه ها در اندازه‌های A3، A4، A5 B4 و B5 تولید می شوند. هر یک از این موارد کاربرد خاص خود را دارند؛ به عنوان مثال پوشه با اندازه معمولا برای نگهداری از کارت های شناسایی مورد استفاده قرار می گیرد. ناگفته نماند که امکان تولید پوشه های دکمه دار با فضای مجزا و اختصاصی نیز وجود دارد. همچنین زمینه برای اجرای هرگونه طرح زیبا و خلاقانه روی این پوشه ها از سوی مشتری فراهم است.

 

انواع چاپ روی پوشه دکمه دار تبلیغاتی

چاپ طرح یا متن تبلیغاتی روی پوشه دکمه دار به دو شکل سیلک و طلاکوب یا نقره کوب قابل انجام است. انتخاب نوع چاپ به جنس پوشه و خواسته مشتری بستگی دارد. چاپ روی پارچه به روش سیلک انجام می شود. در اینگونه موارد هیچ محدودیتی برای سایز، رنگ بندی و طرح وجود ندارد. سیلک، طلاکوب و نقره کوب از جمله روش های متداول برای چاپ روی پوشه های طلقی یا پلاستیکی هستند. از مزایای چاپ طلاکوب و نقره‌کوب نسبت به نوع سیلک می توان به براق بودن و ظاهر زیبای آن اشاره کرد.

همچنین ماندگاری این نوع چاپ در گذر زمان بیشتر است. این که در حالی است که امکان از بین رفتن طرح ایجاد شده با چاپ سیلک پس از مدتی وجود دارد. در رابطه با چاپ طلا یا نقره کوب باید در مرحله اول کلیشه فلزی توسط لیتوگرافی تهیه شود. بسته به جنس و طرح ضخامت کلیشه ۳ یا ۶ میلیمتر است. سپس با داغ شده کلیشه نوارهای رنگی روی جنس موردنظر نقش می بندد. کلیشه طبق طرح مشتری و با هزینه ای جداگانه طراحی می شود و قیمت آن بسته به ابعاد طرح متفاوت است.

پوشه دکمه دار تبلیغاتی
پوشه دکمه دار تبلیغاتی

قیمت پوشه تبلیغاتی دکمه دار

قیمت پوشه دکمه دار تبلیغاتی ثابت نیست. بلکه به خواست، سلیقه و کیفیت مدنظر مشتری بستگی دارد. اگرچه پوشه های بی کیفیت هزینه مناسب تری دارند؛ اما طبیعتاً ساخت پوشه های بی‌کیفیت یک نقطه ضعف برای برند تبلیغاتی بشمار می رود. به همین دلیل اکثر مشتریان به دنبال بهره گیری از بهترین مواد اولیه در ساخت پوشه دکمه دار هستند. از طرفی افزایش کیفیت، دوام و بازدهی بیشتر تبلیغات یک کسب و کار یا برند را به دنبال دارد. در کنار این موارد نوع چاپ و یک رو یا دو رو بودن، تعداد و ابعاد نیز هزینه خرید پوشه دکمه دار تبلیغاتی را تحت تاثیر قرار می دهد. چاپ سیلک در مقایسه با چاپ طلاکوب با هزینه کمتری انجام می شود. جنس دکمه و ضخامت بدنه پوشه را نیز می توان به عوامل موثر در قیمت اضافه کرد. دکمه های فلزی در مقایسه با دکمه های پلاستیکی هزینه های تولید پوشه را افزایش می دهند.

شرکت چاپ و تولید بارنگ

سخن پایانی

ما در این مقاله به بررسی یکی از ارزان ترین و مؤثرترین روش های تبلیغاتی تحت عنوان پوشه های دکمه دار پرداختیم. این پوشه ها به دلیل نظم بخشیدن به اسناد و مدارک و محافظت از آنها در برابر آسیب و مفقودی بین همه افراد محبوب هستند. به همین دلیل درج طرح یا متن تبلیغاتی روی آنها و توزیع بین جامعه هدف می تواند روشی مناسب برای جذب مشتری باشد. البته این اهداف زمانی حاصل می شود که از مواد اولیه و چاپ باکیفیت برای تولید پوشه دکمه دار تبلیغاتی استفاده شود. در غیر این صورت تاثیر سوء بر کسب و کار خواهد داشت.

 

خرید پوشه دکمه دار تبلیغاتی

چاپ روی پوشه دکمه دار

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *