چاپ سابلیمیشن روی پرچم

چاپ سابلیمیشن روی پرچم

تاریخ انتشار: 1400,01,10

تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰,۰۳,۱۷

نویسنده: بارنگ

زمان مطالعه: دقیقه 3

یکی از انواع چاپ روی پرچم، چاپ سابلیمیشن است. چاپ سابلیمیشن یک گزینه عالی برای چاپ پرچم‌های شرکتی، مدرسه، سازمان و ادارات است. در این مقاله قصد داریم تا درباره چاپ سابلیمیشن روی پرچم با شما صحبت کنیم. در ادامه با بارنگ همراه باشید.

 

چاپ سابلیمیشن چیست؟

نوعی چاپ است که در اثر تصعید جوهر روی پارچه ایجاد می‌شود. در تصعید، جوهر در اثر گرما از حالت جامد به حالت گاز تبدیل می‌شود. طرحی که در اثر چاپ سابلیمیشن روی پارچه ایجاد می‌شود، قابلیت لمس شدن ندارد و در اثر خراش یا شستشو خراب نمی‌شوند. با این حال اگر این پرچم‌ها به مدت طولانی زیر نور مستقیم خورشید قرار بگرید، رنگ خود را از دست می‌دهند و خراب می‌شوند. از چاپ سابلیمیشن برای ایجاد طرح روی اجسام مختلف استفاده می‌شود. برای چاپ سابلیمیشن از چهار رنگ جوهر برای تصعید استفاده می‌شود که این رنگ‌ها با یکدیگر ترکیب شده و رنگ‌های جدیدی را تولید می‌کنند.

 

نحوه چاپ پرچم به روش سابلیمیشن

اولین مرحله برای چاپ پرچم به روش سابلیمیشن، چاپ طرح مورد نظر با استفاده از جوهر روی کاغذ مخصوص است. در ادامه با قرار دادن کاغذ روی پارچه و حرارت و فشار زیاد دستگاه، طرح مورد نظر در مدت زمان کوتاهی از کاغذ به پارچه منتقل می‌شود. مهم‌ترین عامل در چاپ سابلیمیشن، گرما است که با باز کردن منافذ پارچه پلی استر، سبب انتقال جوهر به درون الیاف پلیمری پارچه می‌شود.

چاپ سابلیمیشن روی پرچم
چاپ سابلیمیشن روی پرچم

پارچه مناسب برای چاپ پرچم به روش سابلیمیشن

پارچه‌ها از جنس‌هایی چون پنبه، نخ و مواد پلاستیکی تولید می‌شوند. پارچه‌هایی که برای تولید پرچم استفاده می‌شوند از جنس حریر، مخمل، جیر، ساتن، فلامنت و پلی استر هستند. در روش سابلیمیشن برای چاپ طرح روی پرچم باید از پارچه‌هایی استفاده شود که درصد زیادی پلی استر دارند و یا کل پارچه از پلی استر تولید شده باشد. پارچه‌هایی که از جنس پلی استر هستند به راحتی می‌توانند جوهری که در چاپ سابلیمیشن تصعید می‌شود را جذب کنند و تصویر زیبا و باکیفیتی را ایجاد کنند. در چاپ سابلیمیشن، جوهر به راحتی با پارچه ادغام می‌شود و اثری از جوهر روی پارچه باقی نمی‌ماند. بنابراین برای تولید پرچم به روش سابلیمیشن باید از پارچه‌هایی که به رنگ سفید هستند و از پلی استر تهیه شده‌اند، استفاده شود.

 

کاربرد چاپ سابلیمیشن

با استفاده از چاپ سابلیمیشن می‌توان طرح‌های متنوعی را روی اجسام مختلف چاپ کرد. از چاپ سابلیمیشن برای ایجاد طرحی خاص روی لیوان، چوب، شیشه، پارچه و اجسام دیگر … استفاده می‌شود. یکی از کاربردهای چاپ سابلیمیشن، چاپ لوگوی یک شرکت روی پرچم تبلیغاتی است. با توجه به اینکه از پرچم تبلیغاتی برای تبلیغات و رونمایی از برند شرکت استفاده می‌شود، می‌توان با کمک چاپ سابلیمیشن، لوگوی شرکت را روی پرچم‌های بزرگ اهتزاز و پرچم‌های رومیزی چاپ کرد. با کمک چاپ سابلیمیشن می‌توان بسیاری از طرح‌های پیچیده‌ای را که با روش‌های دیگر چاپ پارچه امکان پذیر نیست، انجام داد.

 

مزایای چاپ سابلیمیشن

  • یکی از معدود روش‌هایی است که امکان چاپ طرح‌های مختلف روی اجسام سخت مانند لیوان و چوب را فراهم می‌کند.
  • آموزش چاپ سابلیمیشن بسیار آسان است و می‌توان با کمی دقت و تمرین آن را فرا گرفت.
  • استفاده از چاپ سابلیمیشن در کارخانه‌های تولید پرچم موجب شده است که تولیدکنندگان بتوانند طرح‌های متنوعی را روی پرچم برای مشتریان ایجاد کنند.
  • با توجه به اینکه سرعت چاپ در روش سابلیمیشن بالا است، می‌توان پرچم‌های زیادی را با استفاده از روش سابلیمیشن در مدت زمان کوتاهی به چاپ رساند و سفارشاتی بیشتری را انجام داد.
  • در چاپ سابلیمیشن، طرح مورد نظر پس از چاپ با الیاف پارچه ترکیب می‌شود. این ویژگی باعث شده است که پرچم‌ها در اثر عوامل خروجی مانند خراش و برخورد با آب رنگ خود را از دست ندهند و خراب نشوند.

 

عوامل مؤثر در قیمت چاپ پرچم به روش سابلیمیشن

قیمت پرچم‌هایی که به روش سابلیمیشن چاپ می‌شوند به عوامل متعددی چون جنس پرچم، نوع جوهر، کیفیت دستگاه چاپ، سایز پرچم، جوهر مصرف شده و طرحی که قرار است روی پرچم چاپ شود بستگی دارد؛ بنابراین نمی‌توان قیمت مشخصی را برای پرچم‌هایی که به این روش چاپ می‌شوند تعیین نمود.

چاپ سابلیمیشن روی پرچم
چاپ سابلیمیشن روی پرچم

چاپ پرچم به روش سابلیمیشن در بارنگ

مجموعه با رنگ با بهره‌مندی از متخصصین مجرب و دستگاه‌های پیشرفته دنیا خدمات انواع چاپ پرچم را با کیفیت بسیار بالا به مشتریان خود ارائه می‌دهد. هدف این مجموعه ارائه خدمات حرفه‌ای با قیمت بسیار مناسب است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چاپ پرچم سابلیمیشن با کارشناسان پشتیبان مجموعه در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *