مقالات

کاربرد پرچم دستی ایران

کاربرد پرچم دستی ایران

پرچم دستی ایران

پرچم ایران نماد و معرف ملت ایران در هر زمان و مکانی است. پرچم ایران به دلیل کاربردهای فراوانی که دارد در شکل ها و مدل های مختلف چاپ و تولید می شود. از جمله مدل های مورد استفاده در مراسم های مختلف، می توان به پرچم دستی ایران اشاره کرد. این مدل پرچم با وزن و حجم به خصوصی که دارد، توسط کودکان و بزرگسالان قابل حمل است. با آشنایی با کاربردهای پرچم های دستی می توانید از آن ها در مراسم های مختلف استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم شما را با پرچم دستی ایران، ویژگی های فیزیکی و کاربردهای آن بیشتر آشنا کنیم. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

پرچم دستی چیست؟

پرچم های دستی یکی از مدل های انواع پرچم های تولیدی است. این پرچم ها از کم حجم ترین و سبک ترین پرچم های قابل استفاده، به شمار می آیند. اگر بخواهیم به صورت کلی از ویژگی های ظاهری این نوع پرچم ها صحبت کنیم، باید گفت پرچم های دستی همان پرچم های کوچکی هستند که از جنس پارچه یا کاغذ تهیه می شوند. برای به دست نگهداشتن این پرچم ها از دسته های چوبی یا پلاستیکی استفاده می شود. پرچم های دستی در دو نوع پرچم دستی ایران و پرچم های دستی تبلیغاتی تولید می شوند. هر یک از این پرچم ها در مکان ها و موقعیت های مناسب خود، کاربرد دارند. از آن جایی که پرچم های دستی سبک وزن هستند، کودکان هم به راحتی می توانند آن را با یک دست حمل کنند. از این رو این پرچم ها محبوبیت بیشتری در بین کودکان و نوجوانان دارند.

کاربردهای پرچم دستی ایران

پرچم دستی ایران از پرکاربردترین پرچم های دستی به شمار می آید. اعضای یک گروه خاص با در دست گرفتن پرچم دستی ایران، جلوه نمایشی بی نظیری ایجاد می کنند. تمامی رده های سنی می توانند در مراسم های مختلف، با پرچم های دستی کشورمان ایران به زیبایی هر چه تمام تر بدرخشند. در ادامه می خواهیم به مواردی از این مراسم ها اشاره کنیم.
• استفاده در ورزشگاه ها، استادیوم ها و دیگر میادین ورزشی برای تشویق و همراهی تیم یا ورزشکار محبوب ایرانی
• استفاده در جشن های ملی و میهنی و گروه های سرود
• استفاده دانش آموزان در مدارس کل کشور
• استفاده دانشجویان در دانشگاه های سراسر کشور
• استفاده در همایش های فرهنگی، نمایشگاه ها و جشنواره ها
• استفاده در مراسم های افتتاحیه و اختتامیه
• استفاده در راهپیمایی ها و گروه های دسته جمعی

روش چاپ پرچم دستی ایران

از مجهزترین و پیشرفته ترین روش های چاپ پرچم های دستی می توان به روش چاپ دیجیتالی اشاره کرد. در چاپ دیجیتالی، رنگ ها و طرح نوشته های روی پرچم با بالاترین کیفیت اجرا می شود. همچنین چاپ پرچم در تیراژ بالا، در سریع ترین زمان ممکن آماده می شود. برای چاپ پرچم دستی ایران با جنس کاغذی و پارچه ای می توان از دستگاه های مدرن دیجیتالی استفاده کرد. اساس کار چاپ دیجیتالی به این صورت است که داده ها از طریق کامپیوتر به چاپگرها منتقل می شوند و دستور چاپ پرچم را می دهند. این داده ها شامل شماره رنگ، نوع فونت نوشته، اندازه چاپ و… هستند. چاپ پرچم های دستی بنا به درخواست مشتریان می تواند به دو شکل تک رو یا دو رو انجام شود.

کاربرد پرچم دستی ایران

کاربرد پرچم دستی ایران

جنس پرچم دستی ایران

برای استفاده راحت از پرچم های دستی، تلاش می کنند آن ها را در جنس های پارچه ای و کاغذی تولید کنند. در ادامه به بررسی ویژگی های این جنس ها در پرچم دستی ایران می پردازیم.
پرچم دستی پارچه ای
پرچم های پارچه ای مقاومت بسیار بالایی دارند. به ویژه برای حمل آن ها توسط کودکان مناسب هستند؛ زیرا سریع پاره نمی شوند و از بین نمی روند. جنس های مصرفی در پرچم های پارچه ای اغلب ساتن، ژرسه و جیر هستند.

پرچم دستی کاغذی
پرچم های کاغذی نسبت به پرچم های پارچه ای مقاومت کمتری دارند؛ ولی در موقعیت های مناسب خود، دارای کاربردهای بیشتری نسبت پرچم های پارچه ای هستند. این پرچم ها اغلب در جنس های کاغذ گلاسه و کاغذ تحریر تولید می شوند. شفافیت و مرغوبیت این جنس ها نسبت به دیگر کاغذها به مراتب بالاتر است.

اندازه پرچم دستی ایران

اندازه های مختلفی برای تولید پرچم دستی ایران در نظر گرفته می شود. این اندازه ها به شکل و مدل پرچم ها بستگی دارد. پرچم هایی که به شکل معمولی پرچم یعنی مستطیل شکل هستند، در اندازه های 20 در 30 سانتی متر و 30 در 40 سانتی متر تولید می شوند. پرچم هایی که دارای اشکال فانتزی مانند شکل مثلث هستند در اندازه 20 در 30 سانتی متر تهیه می شوند. در حالت کلی اندازه طول و عرض پرچم متغیر است و می تواند بر حسب سلیقه و درخواست مشتریان پرچم باشد. حمل پرچم های کوچک برای کودکان بسیار مناسب و راحت است.

نگهدارنده پرچم دستی ایران

برای در دست گرفتن پرچم دستی ایران از نگهدارنده هایی با جنس های مختلف استفاده می شود. در ادامه به معرفی این دو نگهدارنده می پردازیم.
نگهدارنده چوبی
نگهدارنده های چوبی از جنس چوب با وزنی سبک تر تهیه می شوند. برای رنگ آمیزی این چوب ها می توان از رنگ بندی های متنوعی مطابق با پرچم دستی مورد نظر استفاده کرد.

نگهدارنده پلاستیکی
نگهدارنده های پلاستیکی به شکل لوله های پلاستیکی توخالی هستند و سبک و شفاف به نظر می رسند. این لوله های پلاستیکی در رنگ های مختلف تولید می شوند.

قیمت پرچم دستی ایران

قیمت تمام شده در تولید انواع پرچم ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. عوامل موثر در قیمت پرچم دستی ایران، عبارتند از:
• اندازه و شکل پرچم
• جنس پارچه یا کاغذ مصرفی در تولید پرچم
• تعداد تیراژ پرچم

سخن پایانی
در مطالب فوق به معرفی پرچم دستی ایران و ویژگی های ظاهری آن پرداختیم و شما را بیشتر با کاربردهای این پرچم پرکاربرد آشنا کردیم. از پرچم های کوچک و دستی ایران در ورزشگاه ها، همایش های فرهنگی، مدارس، دانشگاه ها، راهپیمایی ها و مراسم های دیگر استفاده می شود. از بارزترین ویژگی این پرچم ها، حمل آسان آن ها است. در صورت سفارش و خرید پرچم دستی ایران می توانید به مجموعه بارنگ مراجعه نمایید. برای ثبت سفارشات خود و دریافت مشاوره های مفید، می توانید با شماره های درج شده، تماس برقرار نمایید.

لطفا امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید