کتیبه مذهبی و ایران

تاریخ انتشار: 1400,05,03

تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰,۰۹,۳۰

نویسنده: بارنگ

زمان مطالعه: دقیقه 3

کتیبه مذهبی به پارچه هایی گفته می‌شود که در ماه های مختلف بر روی دیوارها و یا دیواره های مساجد می توانید آنها را مشاهده نمایید. امروزه انواع متفاوتی از کتیبه های مذهبی به بازار عرضه شده است که هر یک برای موارد متعدد کاربرد دارند. در این مقاله قصد داریم به برخی از انواع کتیبه مذهبی بپردازیم و همچنین اطلاعاتی درباره این محصول به شما ارائه کنیم >به همین دلیل اگر به دنبال استفاده از این محصول در فضای خارجی و یا داخلی ساختمان خود و یا در مساجد هستید، خواندن این مقاله به شما توصیه می شود.

 

انواع کتیبه مذهبی

به صورت کلی کتیبه مذهبی را می‌توان در سه دسته جداگانه دسته بندی کرد:

  1. کتیبه افقی: کتیبه افقی به نوعی از کتیبه گفته می‌شود که به شکل مستطیلی به بازار عرضه می‌شود و معمولاً عرض آن نسبت به طول آن بیشتر است. کتیبه افقی مذهبی را می‌توان یکی از پرکاربردترین انواع کتیبه ها دانست، زیرا به راحتی امکان چاپ احادیث پیامبران و بزرگان و یا دعاهای مختلف بر روی آنها وجود دارد.
  2. کتیبه عمودی: کتیبه عمودی یکی دیگر از انواع کتیبه مذهبی است که در آن طول محصول نسبت به عرض آن بیشتر است. در اکثر موارد برای نوشتن آیات و روایات بر روی کتیبه عمودی آن را به صورت زیر هم می نویسند تا فضای کلی کتیبه پوشش داده شود و یا با استفاده از طراحی های خاص این محصول را طراحی می‌کنند.
  3. کتیبه مربعی: کتیبه مربعی با دارا بودن زیبایی و جلوه خاص در بین سایر کتیبه ها شناخته شده است و مشتریان مختلفی را به خود اختصاص می دهد در اکثر موارد روایات و احادیثی که بر روی کتیبه مربعی درج می شوند، طبق نظر طراحان در ابتدا به صورت دایره و یا مربعی شکل ترسیم می شوند و سپس بر روی کتیبه مربعی شکل نقش می بندند.

 

موارد استفاده از کتیبه مذهبی

در اکثر موارد در ماه های مختلف سال هجری استفاده از کتیبه مذهبی به میزان اوج خود می‌رسد و مشتریان مختلف انواع متفاوت آن را خریداری می کنند، برای مثال در ماه محرم استفاده از این محصول به بالاترین میزان می رسد و بر روی آن عباراتی مانند یاحسین و یا آیات و روایات مربوط به امام حسین علیه السلام درج شود.
در ماه هایی مانند ماه رمضان دعاهای مربوط به ماه به صورت کامل بر روی کتیبه مذهبی آورده می‌شوند و سپس بر روی دیوار مساجد مورد استفاده قرار می گیرند.

در برخی دیگر از موارد کتیبه مذهبی با دارا بودن شکل های خاص و تصاویر مختلف جلوه و نمای بهتری پیدا می کند، برای مثال تصاویر حرم ائمه معصومین بر روی کتیبه مذهبی درج می شود و سپس بر روی دیوار مورد استفاده قرار می گیرد.

چاپ پرچم مذهبی,پرچم عزاداری,پرچم محرم
کتیبه مذهبی و ایران

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت کتیبه مذهبی

کتیبه مذهبی محصولی است که قیمت آن بر طبق عوامل مختلف بالاتر و یا پایین‌تر می‌رود و در بعضی از موارد قیمت آن حتی به صد برابر کتیبه های معمولی نیز می رسد. برخی از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت کتیبه مذهبی عبارتند از:

  • شکل ظاهری: شکل ظاهری محصول تاثیر بسزایی بر روی قیمت آن دارد، برای مثال اگر در انواع مختلف این محصول از نوشته های زرکوب و یا نقره کوب استفاده شده باشد، قیمت محصول مورد نظر به مراتب بالاتر می‌رود.
  • عبارات مندرج بر روی کتیبه: عبارات مندرج بر روی کتیبه تاثیر بسزایی بر روی قیمت این محصول دارند، برای مثال اگر بر روی کتیبه مذهبی از تصاویر استفاده شده باشد، قیمت آن به مراتب بالاتر از قیمت کتیبه هایی است که در آن تنها از نوشته استفاده شده است.
  • تعداد رنگ های به کار رفته در کتیبه: هرچه تعداد رنگ های به کار رفته در این محصول بیشتر باشد، قیمت تمام شده آن بالاتر می‌رود.

 

خرید کتیبه مذهبی

در اکثر موارد در ماه محرم و ماه رمضان میزان خرید کتیبه مذهبی به میزان اوج خود می‌رسد اما در سایر ماه ها نیز خرید این محصول رواج مخصوص به خود را دارد.
کتیبه مذهبی به دلیل دارا بودن شکل های مختلف قیمت های متنوعی را به خود اختصاص می دهد به همین دلیل بسیاری از خریداران به دنبال خرید محصول با قیمت مناسب تر هستند. اگر به دنبال خرید محصول مورد نظر خود هستید، سایت اینترنتی بارنگ با تجربه بالا در زمینه چاپ کتیبه مذهبی می تواند انواع متنوعی از این محصولات را در اختیار شما قرار دهد، همچنین اگر نمونه های موجود در سایت را نپسندید، می توانید با توجه به سلیقه خود اقدام به ثبت سفارش و خرید کتیبه مذهبی در ابعاد متنوع نمایید.

شرکت چاپ و تولید بارنگ
شرکت چاپ و تولید بارنگ

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *