کلاه تبلیغاتی

کلاه تبلیغاتی

تاریخ انتشار: 1400,01,11

تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۳,۰۴,۰۱

نویسنده: بارنگ

زمان مطالعه: دقیقه 5

راهکارهای بسیاری برای افزایش فروش و سوددهی وجود دارد که از جمله آنها می توان به تهیه و توزیع هدایای تبلیغاتی اشاره کرد. کلاه تبلیغاتی یکی از ارزان ترین و پربازده ترین این هدایا بشمار می رود. درج نام یا لوگوی یک برند یا محصول روی کلاه تنها برای تبلیغات نیست. بلکه برای هماهنگ کردن کارکنان مجموعه های مختلف نیز کاربرد دارد؛ به عنوان مثال می توان به کارخانجات، کارگاه های تولیدی، تیم های ورزشی، تعمیرکاران و پرسنل همایش و نمایشگاه ها اشاره کرد. در این مقاله تمامی نکات پیرامون کلاه های تبلیغاتی از قبیل جنس، نحوه آماده سازی و قیمت مورد بررسی قرار گرفته است که اگر به دنبال افزایش فروش محصولات خود هستید مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

 

کلاه تبلیغاتی چیست و چه کاربردی دارد؟

امروزه تعداد تولید کنندگان در زمینه های مختلف رو به افزایش است. در این بین برگ برنده با برندی است که به بهترین شکل خود را در بین مصرف کنندگان معرفی کند. از این رو تبلیغات و بازاریابی از اهمیت بسیاری برخوردار است. این کار به شیوه های مختلف انجام می شود که از جمله آنها می توان به تهیه و توزیع هدایای تبلیغاتی اشاره کرد. متداول ترین هدایای تبلیغاتی شامل تیشرت، خودکار، بادبزن، دفترچه، کلاه، چتر و… است. با این کار مشتری هدایای تبلیغاتی را با خود حمل کرده و آن را در معرض دید سایر افراد قرار می دهد. در واقع هدایای تبلیغاتی را می توان به صورت یک بنر متحرک برای محصول یا کسب و کار قلمداد کرد.

کلاه تبلیغاتی یکی از بهترین و کم هزینه ترین هدایای تبلیغاتی است که بازگشت سرمایه بالایی دارد؛ زیرا به‌واسطه معرفی محصول، تقاضا برای محصول تبلیغی افزایش یافته و هزینه های صرف شده در مدت کوتاهی بازمی گردد. توزیع این کلاه ها در فصول گرم سال از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ زیرا این کلاه ها اغلب لبه دار هستند و برای محافظت از صورت در برابر تابش مستقیم نور خورشید کاربرد دارند.

البته تنها جنبه تبلیغاتی این کلاه ها مطرح نیست. بلکه بسیاری از مشاغل برای هماهنگ کردن کارکنان خود از آنها استفاده می کنند؛ به عنوان مثال می توان به شرکت های تعمیرکار و نصاب، پمپ بنزین ها، کارخانجات، کارگاه ها، رستوران ها و تیم های ورزشی اشاره کرد. همچنین این کلاه ها برای مراسم راهپیمایی، تولد، نمایشگاه، مراسمات ورزشی، مدارس و بسیاری موارد دیگر کاربرد دارند.

 

درج طرح روی کلاه های تبلیغاتی چگونه انجام می شود؟

کلاه تبلیغاتی دارای نام یا لوگوی خاصی است. این کار با هدف تبلیغ محصول، شرکت یا برند موردنظر انجام می شود. روش های مختلفی برای درج طرح موردنظر روی کلاه های تبلیغاتی وجود دارد که از جمله آنها می توان به گل دوزی و چاپ اشاره کرد. انتخاب هر یک از این روش ها به جنس کلاه بستگی دارد. چاپ دیجیتال روی کلاه برای هر نوع جنس قابل اجرا است. همچنین امکان پیاده سازی طرح در اندازه های مختلف روی کلاه با دستگاه چاپ وجود دارد. دوختن طرح روی کلاه نیز با استفاده از دستگاه های گلدوزی پیشرفته انجام می شود. کیفیت و دوام طرح های گلدوزی در مقایسه با نوع چاپی بیشتر است. همچنین انجام آن به صرف هزینه بیشتری نیاز دارد. در روش گلدوزی، قیمت تمام شده به اندازه طرح، تعداد سوزن زنی و تعداد رنگ ها بستگی دارد.

کلاه تبلیغاتی
کلاه تبلیغاتی

انواع کلاه تبلیغاتی

انواع مختلفی از کلاه های تبلیغاتی برحسب شکل ظاهری و جنس در دسترس متقاضیان قرار دارد. از لحاظ مدل کلاه های تبلیغاتی به اشکال مختلف طراحی و تولید می شوند. پرطرفدارترین مدل این محصولات شامل کلاه ۶ ترک، ۵ ترک (خرگوشی) و ۴ ترک (قایقی) است. از لحاظ جنس این محصولات به صورت کاغذی، پارچه ای، فومی و مقوایی تولید می شوند. هر یک از موارد مزایا و معایب خاص خود را دارند و برای گروه خاصی از افراد مناسب تر هستند.

 

کلاه تبلیغاتی فومی

فوم در مقایسه با کاغذ انعطاف پذیری کمتر و در نتیجه احتمال شکستگی بیشتری دارد؛ اما به دلیل وزن سبک، راحتی در استفاده، قیمت مناسب، تنوع رنگی فوق العاده و چاپ باکیفیت مورد توجه بسیاری از مشتریان قرار دارد. علاوه بر این برش، چاپ و آماده سازی کلاه فومی در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود؛ بنابراین در صورت نیاز فوری به کلاه های تبلیغاتی، این جنس بهتر است.

 

کلاه تبلیغاتی پارچه ای

کلاه پارچه ای از جنس کتان، فلامنت یا مخمل است. فلامنت نوعی الیاف مصنوعی است که در بافت های مختلف درشت و ریز طراحی و تولید می شود. پارچه در مقایسه با کاغذ و فوم از کیفیت بیشتری برخوردار است. علاوه بر این، پارچه گران تر از سایر موارد است و تنها برای تبلیغات محصولات لوکس مورد استفاده قرار می گیرد. امکان درج لوگو روی پارچه به دو روش چاپ و گلدوزی وجود دارد. البته نوع مخمل تنها به صورت گلدوزی منقش می شود. سبکی، جلوگیری از عرق کردن، تنوع ظاهری زیاد و کارایی و دوام بالا به عنوان مزایای کلاه پارچه ای تبلیغاتی مطرح است.

 

کلاه تبلیغاتی کاغذی یا مقوایی

امکان تولید کلاه های تبلیغاتی با کاغذ یا مقوا نیز وجود دارد. در این مدل فرد می تواند در زمان های مختلف آن را باز یا بسته کند. وزن بسیار کم، قیمت مناسب و تنوع رنگی از مزایای کلاه های کاغذی یا مقوایی است. درج طرح روی این نوع کلاه با چاپ افست انجام می شود. دوام پایین و یک بار مصرف بودن مهم ترین معایب کلاه های تهیه شده از کاغذ هستند. البته این موضوع با توجه به استفاده در نمایشگاه ها و مراسم های کوتاه یک روزه از قبیل تولد و… مشکلی ایجاد نمی کند.

کلاه تبلیغاتی
کلاه تبلیغاتی

قیمت کلاه های تبلیغاتی

قیمت کلاه تبلیغاتی ثابت نیست و تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد. جنس کلاه یکی از این موارد است. در رابطه با این موضوع گزینه های مختلفی پیش روی مشتری قرار دارد که از کیفیت پایین تا بالا متغیر است. باید توجه داشت که تولید کلاه های تبلیغاتی بی کیفیت، اثر منفی بر ذهنیت مشتری خواهد داشت؛ بنابراین بهتر است تولید محصولات با کیفیت مدنظر قرار گیرد.
البته پیش از انتخاب جنس، باید به هدف استفاده از کلاه توجه جدی شود؛ برای مثال تولید کلاه بادوام و بسیار مرغوب برای نمایشگاه کتاب، همایش پیاده روی و… مورد نیاز نیست. بلکه جنس های یک بار مصرف مثل کاغذ و فوم بیشتر پیشنهاد می شوند. نحوه حک کردن طرح تبلیغاتی روی کلاه و تعداد تیراژ از جمله موارد تأثیر گذار در قیمت هستند. گل‌دوزی در مقایسه با چاپ از قیمت بالاتری برخوردار است. همچنین با افزایش تیراژ سفارش، قیمت تمام شده هر کلاه برای مشتری مناسب تر می شود.

شرکت چاپ و تولید بارنگ

سخن پایانی

امروزه نقش هدایای تبلیغاتی در افزایش فروش را نمی‌توان انکار کرد. از این رو ما در مقاله به بررسی یکی از ارزان ترین و پربازده ترین هدایا تحت عنوان کلاه تبلیغاتی پرداختیم. با توزیع کلاه های تبلیغاتی در بین گروه های هدف، برند محصول در معرض دید سایر افراد قرار گرفته و دارنده همانند یک بنر متحرک به تبلیغ می پردازد. البته دستیابی به بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در گرو مراجعه به مراکز معتبر در زمینه تولید این محصولات است. بارنگ یکی از مجموعه های معتبر و بزرگ در زمینه طراحی و تولید انواع کلاه های تبلیغاتی بشمار می رود. برای کسب اطلاعات تکمیلی و استعلام قیمت همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *